“Jetët e humbura nuk i kthejmë dot”, përlote Rama teksa përmend familjet e prekur rëndë nga tërmeti

 • Δημοσιεύτηκε στις Πριν μήνα

  Report TVReport TV

  διάρκεια: 3:17

  Moment i vështirë ka qenë për kryeministrin Edi Rama, teksa bëri me dije familjet që ishin prekur rëndë nga tërmeti, dhe kishin humbur disa pjesëtarë të familjes.
  Të gjitha familjet e viktimave, tha kryeministri Rama, do të trajtohen në mënyrë të veçantë.
  Të gjitha këto familje do të hynë në shtëpi të re në mënyrë urgjente dhe ne jemi gati. Duhet një person kontakti për të komunikuar me ta, për të vendosur se ku ata duhet të rrinë.
  Familja Broshka, Gjana, Hajdarmataj, dy familjet Lala, familja Meçja, Misho, Qato, Zeneli, Cakoni, dy familjet Cara, Cuka, Cupi, Greku, Hoxhali, Preci, Steneci, Vata, do të marrin shtëpi.
  “Ata do trajtohen në mënyrë të veçantë. Ata duhet të hyjnë në shtëpi të reja urgjent. Duhet caktuar një person specifik në Durrës dhe Tiranë që do bëjë kontaktin me ta për të thënë se ku duhet të rrinë. Familjeve në Thumanë jemi gati t'i ofrojmë menjëherë familjeve të viktimave në Tiranë apo në Thumanë. Do jemi në komunikim me ta për të parë se kush është dëshira e tyre. Jemi gati tani. Komunikimi do sjellë mbrapsht gatishmërinë e tyre se ku duan të qëndrojnë. Ky projekt akt të miratohet. Shtesë në ligjin për tatimin mbi të ardhurat të ndryshuar. Këto familje janë të parat fare që duhet të kenë gjithçka, jetët e humbura nuk i kthejmë dot.”-tha Kryeministri Rama.

Ardi Vushtrria
Ardi Vushtrria

Rrespekt edi je nish ke zemer shqiptari zoti i madh t‘ruft siq thot u madhi dhe i nderumi elvis naci i madhi zot t‘begatoft🇦🇱🇦🇱🇦🇱❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱

Πριν 6 ημέρες
Fotis Andreas
Fotis Andreas

Ngushellime te gjitheve keqardhje zoti te ndimoj te te mbijetuarit nga tragjetia bravo Z. Kryeminister.

Πριν 6 ημέρες
bess 1578
bess 1578

Qen birë qeni!!! Pse ste mur ty zoti .?

Πριν 16 ημέρες
Tony Tony
Tony Tony

Mashtrusi

Πριν μήνα
Vera Kurti
Vera Kurti

Ai , pot ket jep , po ska , ca tjapi 👍

Πριν μήνα
Vera Kurti
Vera Kurti

Duhet te binte ( termeti ) qe ta mernim vesh se kush esht Rama !!! 👍 Nuk them per familjet qe humben jeten ,,, ♥

Πριν μήνα
Frozen Actor
Frozen Actor

Dont forget, Greeks helps anyone who needs help. Rest in peace to families

Πριν μήνα
James Adminston
James Adminston

Greeks, turkey, serbia and more please do not forget these countries and more countries

Πριν μήνα
Dorothea Karapourtsidou Papazoglou
Dorothea Karapourtsidou Papazoglou

what went wrong????

Πριν μήνα
Αγγελος Αγγελου
Αγγελος Αγγελου

Bad actor!

Πριν μήνα
Vera Kurti
Vera Kurti

🇦🇱 O Shqiponj Krenare Te pash qe po qaje ,,, Ti je Kombetare Ne , te vegjel fare ! 🕊 Per ty e mori vesh Bota Se , kush esht (Shqiponja) Dhe , per ne te t'jeret Qe t'kemi , se je e jona ! 🇦🇱 🕊 U ( plagose ) pak Por , do e lidhesh plagen ! Do sherohesh shpejt Se , vendi jot esht te malet ! 🕊Ne Te duam shum U merzitem te gjith ! 😭 Do ngrihesh prap Se ti je , per flutirim ! 🕊 Jemi krenar per ty Ti , e di vet ! T' gjitha i ke pa T' bashkuar per nji jet ! 🇦🇱 🕊 Po e mbyll o Simbol Tani , do behesh mir ! Jeta kshu esht Te len nji kujtim ! 🕊 Je te cdo njeri Dhe te cdo gjak ! Sot e tutje Shqipria 🇦🇱 te jet me fat !!!

Πριν μήνα
Romeo Demogllava
Romeo Demogllava

Te lumt Edi Rama jemi te gjith ne Kraun tend. Bravvoooo

Πριν μήνα
Iu Iu
Iu Iu

O plere po ti ke firmosur direkt per shume ndertime se ke marre pjesen . Popull hap syte

Πριν μήνα
Iu Iu
Iu Iu

@Vera Kurti ehe Qenke nga brenda fare duket nga stili qe shkruan Te eshte shplare koka e je zhytur ne batak nga sdel dot me SHQIPERIA me ty ka nje patriot me pak Problemi eshte se bota qyteteruar te parin denon ate qe firmos Do yourself a favour Educate your mind S.W

Πριν 27 ημέρες
Vera Kurti
Vera Kurti

Populli i ka hap syt , mir ksaj rradhe !!!!! Rama ✌

Πριν μήνα
Vera Kurti
Vera Kurti

Ka firmos qe te ngrihen jo se i ka ndertu Rama., Sdu pergjigje !!!

Πριν μήνα
Σπύρος1977 α
Σπύρος1977 α

Rama Pusht

Πριν μήνα
sp2001
sp2001

Budalla!

Πριν μήνα
Σπύρος1977 α
Σπύρος1977 α

Fuckminister Edi Rama

Πριν μήνα
Ena Meta
Ena Meta

Oo qifsha ropt kosova bjen nima per vllezrit ton ti mut ju lyp zarinen jav lyp ka 5 euro te qifsha ropt e kon iki mar mut

Πριν μήνα
liza corti
liza corti

🙏😥

Πριν μήνα
ΑΧΙΛΛΈΑΣ Λ
ΑΧΙΛΛΈΑΣ Λ

Συλλυπητήρια σε όλες τις οικογένειες των θυμάτων. Σας συμπονούμε να το ξέρετε και σας στηρίζουμε. Είμαστε δίπλα σας.

Πριν μήνα
Vera Kurti
Vera Kurti

🇬🇷♥🇦🇱

Πριν μήνα
Malvin33 Kola
Malvin33 Kola

Mos na kujto me per pak min u shkaterrua gjithcka 😥😥

Πριν μήνα
ledi noka
ledi noka

lot krokodili ti qifsha ropt

Πριν μήνα
speranza gilaj
speranza gilaj

Ngushellime familieve

Πριν μήνα
Etnik BOLETINI
Etnik BOLETINI

Nuk ka nevoj te qaj kryeministri, mjafton qe ligji te jet i njejt per te gjith, te egzistoj drejtesia, te luftohet krimi dhe korrupcioni, te rritet mireqenia e popullit.per ato gjera duhet ti qaj shpirti kryeministrit.

Πριν μήνα
Tina 054
Tina 054

Respekte rama dhe ngushllime per te gjithe familiet qe humben me te dashurit e tyre

Πριν μήνα
Djali Mire
Djali Mire

Normale qe do perlotet se njeri eshte dhe ky pavarsisht cdo gjeje...

Πριν μήνα
Liv. F
Liv. F

Une me politiken nuk jam mare ndonje here edhe tel politikanet nuk kam pas besim as shprese. Po ky njeri eshte treguar NJERI ne kto momente te veshtira per Shqiperine, ngeli rrugeve me njerzit ka 5 net qe spo flen, plus humbjen qe pati ne familjen e tij. Dhimbja edhe stresi qe ka ky njeri ne koken e tij ne kto momente duket ne sy, ka nje popull rremuje te komandoj, edhe me termetin u be akoma me shum rremuje. Nje bravo e meriton !

Πριν μήνα
Ymer Asllani
Ymer Asllani

Allahu me xhehnet inshalla

Πριν μήνα
Blerim Syla
Blerim Syla

Shih ti nipi i millosheviqit po i dhimbka dikush po ky kriminel krejt shqiptart mei pa te vdekur kti krimineli zemra mal i bahet

Πριν μήνα
Veselina Ivanova
Veselina Ivanova

TE THEMBE SHPIRTI MOJ KURV PER ATA SI UVRAN NE MINJER SKA GJE SA MINJERA JAN TE JUAJA MOR MOTR QIR

Πριν μήνα
Pulceilcane
Pulceilcane

this is in italy's trending and it's way more interesting than the shit there is in the trending tab

Πριν μήνα
Dd Malka
Dd Malka

Zoti ti japi fuqi njerzve qe po kalojn ket tragjrdi amin🙏🙏🙏🙏

Πριν μήνα
Neumann
Neumann

Condoglianze a tutti gli amici albanesi

Πριν μήνα
Toni Shehu
Toni Shehu

Nuk shkoj termeti ke vjerra ime ke gruja ime a ka zot apo jo

Πριν μήνα
Unikkatil AL
Unikkatil AL

U bo si me qen 70 vjet Edi Rama tu u shkatru para kohe po shkon

Πριν μήνα
Vera Kurti
Vera Kurti

Per nji jav u (plak) ,,,

Πριν μήνα
ajdjdjdbd jsueheheg
ajdjdjdbd jsueheheg

je ma i miri Edi

Πριν μήνα
altin altin
altin altin

ik ere rrot k..i po prit sa te mbarojne termetet po do qash me verte pastaj..........ti dhe gjithe pd ps lsi ca jeni ju te gjithe llumnat e ketij shteti.........lot krokodili..........bythq.ma politikane

Πριν μήνα
altin altin
altin altin

po me 1 pale rroba me shallvare qe te kujtojne njerezit qe ske kohe as te vishesh !!!!! strategji me detaje....detajet e bejne diferencen !!!!!o 1-sh shyqyr qe je ti se do kishim me shume viktima faleminderit qe ekziston te na rrosh sa malet te puthim muahh!!!

Πριν μήνα
marlin shkalla
marlin shkalla

zoti e bekoft shqiperin

Πριν μήνα
Ferdinant Bogknto
Ferdinant Bogknto

Egjith jeta e tije eshte nje ipokrizi me se evertet. Per te kemi kaqe shume fakte ku nuk na bejne te dyshojme per kete qe me larte shkruam

Πριν μήνα
Viviane Kodra
Viviane Kodra

N'a jepni ndonje adrese per ndonje pako me ushqime spageti per rezistence nje émigrante nga franca blerina kodra adressa 2 b l'abbé de l'épée 78000 versailles france

Πριν μήνα
Viviane Kodra
Viviane Kodra

Ngushellime Femijeve vllezerve motrave kushurinjve shoqeve shokeve gjysherve gjysheve zoti ju mbrofte te gjitheve amen viviane blerina kodra nga France

Πριν μήνα
Viviane Kodra
Viviane Kodra

Ngushellime te gjithe shqiptarve Dhe jeté te gjate familiève

Πριν μήνα
e gega
e gega

Gjynafe ngushllime te gjithve per keto familje Vetem Ju Zoti Krye Minister je i pari qe ke dhane te gjitha mundesit per Infrastructure Shqipetare vetem ju nuke dot kete shanse qe ke token dhe me ba shtepin si te doime ne shqipetaret edhe ti per korrektesin qe ke ba te perzemerta te gjithve familjeve qe kane viktimat e hallet dhimbjet qe nuk harrohen kurre po nje urime nga ana ime famljarisht ju theme te cofte Zoti shendet me gjithmone me familiart e tu keni ba maksimumin te lumte

Πριν μήνα
Vera Kurti
Vera Kurti

Bravo 👏

Πριν μήνα
policani albania
policani albania

O Edi je i madh i shpetove shqipetaret nga kaosi ishe ne cdo front mos te ishe ti do ishte bere si 97 100 per 100

Πριν μήνα
abi ern
abi ern

Jam nje qytetare nga tirana nuk kam asnje dem nga termeti por shpreh ngushellimet e siqerta per te gjithe te prekurit nga termeti dhe te falenderoj perzemersisht zotin edi rama zoti te bekofte me gjithe familjen tende se u ke qendruar afer te gjithe shqiptareve dhe njehere zoti te bekofte

Πριν μήνα
Edi TV
Edi TV

Ky edi rama nganjehere esht i miri nganjehere eshte dreq

Πριν μήνα
Vera Kurti
Vera Kurti

Ca pije pi , na jep dhe neve 👍 Shaka bej 👍👏

Πριν μήνα
Herkenc Arapi
Herkenc Arapi

Po bere mire per popullin ke te drejte te rrish edhe 8 vjet dhe ta besh shqiperine shembull jam krenar qe jam shqiptar urime Edi ngushullime familjarve te prekur

Πριν μήνα
Vera Kurti
Vera Kurti

👏

Πριν μήνα
Herkenc Arapi
Herkenc Arapi

Edi je i madh po bere te pamunduren per popullin respekte

Πριν μήνα
Gjustina Avgustini
Gjustina Avgustini

Respekt per zoteri Ramen qe po e ndan dhimten me popullin shqiptar. Ata luten per ne po me zotin aspak s mund te shtyhemi se rruget e zotit jan te quditshme.

Πριν μήνα
Dragon
Dragon

Clickbait

Πριν μήνα
nderim bytyqi
nderim bytyqi

Nguslime per vllezerit tann nuk dotij harojm kure perjet 😢

Πριν μήνα
Festim Kertusha
Festim Kertusha

Bravo. Shum. Drejte❤️❤️❤️

Πριν μήνα
Γιωργος Πεππας
Γιωργος Πεππας

Τα ήθελες και τα έπαθες που καλύπτεις εγκληματίες ναρκεμπορους και πεθαίνει νέος κόσμος όλα είναι κάρμα αυτό να το θυμάσαι

Πριν μήνα
Γιωργος Πεππας
Γιωργος Πεππας

@Laertis Rak εγώ έτσι το βλέπω τι να σου πω τώρα οι άλλοι Έλληνες μπορεί να έχουν άλλη γνώμη εγώ προσωπικά αυτό πιστεύω

Πριν μήνα
Laertis Rak
Laertis Rak

@Γιωργος Πεππας τι λες ρε φίλε σοβαρά ?? Δηλαδή θεωρείς ότι η ανθρώπινη ζωή έχει σύνορα ?? Τι να σου πω είσαι βαθειά νυχτομενος. Καλή συνέχεια

Πριν μήνα
Γιωργος Πεππας
Γιωργος Πεππας

@Laertis Rak εν μέρη σύμφωνο μαζί σου αλλά αν γινόταν αυτό στην Ελλάδα δεν θα υπήρχε τέτοια υποστήριξη να ξέρεις

Πριν μήνα
Laertis Rak
Laertis Rak

Γιώργος Παππάς διαφωνώ κάθετα με την τοποθέτηση σου. Εδώ μιλάμε για χαμένες ζωές και εσύ λες τι ήθελες και τα έπαθες. Καλύτερα διέγραψε το σχόλιο σου γιατί δεν αρμόζει καθόλου με την δυστυχία τον ανθρώπων.

Πριν μήνα
Vera Kurti
Vera Kurti

Αστο,,, καθένας στη ( Μίρα του )

Πριν μήνα
Queenie Minnie
Queenie Minnie

😢😢be careful people😢😢

Πριν μήνα
Alban Strakosha
Alban Strakosha

Pse ato politikan që kan me qindra pallate nuk i hapin dyert me strehu njerëzit, ça mrrin mLexon viktimat, duke derdh lot krokodili kot? A pse kshu e mba shtetin, jeo dorëhejen, dhe ty Metës Salës Monikës ju dënoftë Zoti me gjën më tkeqe. Copa copa e keni bër ktë vend. Tju vij turp, o tpashpirt, skeni shpirt o plera

Πριν μήνα
Blerim Bislimi
Blerim Bislimi

Kur nuk kam par se nje njeriu i shtetit Politikan te dalin lotet per popull te vet. Per gjarje tragjedik qi i ndodhi vllezerve te Shqiperis kjo esht dhimbje shume e rend per te gjith familjet e prekura te ngjarjes ngushlime te gjithve zoti ju dhavt gajret

Πριν μήνα
Μαιλιντα Μολλαι
Μαιλιντα Μολλαι

Bravo kryeministrit edi rama eshte prekur jashte mase ishalla do ta ndihmoje te gjithe pa spekullime dhe pa nderyrje per te sabotuar per ndihmen e ketyre fatkeqesie qe e zuri shqiperine .Falenderime dhe ngushellime te gjithe familjarrve te viktimave zoti i pushofte ne paqe edhe juve ju dhashte force te qendroni ne kembe

Πριν μήνα
Vera Kurti
Vera Kurti

Bravo , duhet dhe mdihma se vet, ska ca te bej !👍

Πριν μήνα
Gentian Rakipi
Gentian Rakipi

Ik o barbon rruaje mjekren e mos dil me neper tv se qenke ters

Πριν μήνα
Anna Stone
Anna Stone

😥😥😥😥😥😥😥😥😥😥dhimbje PA kufi 😥😥😥😥😥😥😥😥😥🏡do behen dhimbja aty😥😥😥🇺🇸

Πριν μήνα
tiranasot100
tiranasot100

Zoti te bekofte 🙏

Πριν μήνα
markiljano official
markiljano official

Nuk e dija qe krokodili qanka me vertet 🐊

Πριν μήνα
Gerti Pepa
Gerti Pepa

Ngushellime e shpirti ju prehte ne paqe.Shpresojme qe te mbijetuarit te ken nje sistemim sa me te shpejte e te fillojne te jetojne jeten e tyre ne kushte dinjitoze sepse pervec njerzve te aferm gjenden ne rruge pa çati. O zoti Rama po Moniken se kam par keto dit...mos do i jet shemb ndonje vile qe ka verdall?interesohu nje here se gjynah ndoshta ka nevoj dhe ajo per nje ndertes...

Πριν μήνα

Επόμενο