Alban Skenderaj - Faleminderit (Official Video HD)

 • Δημοσιεύτηκε στις Πριν χρόνο

  AlbanSkenderajMusicAlbanSkenderajMusic

  διάρκεια: 03:22

  Get the song here: acromaxmedia.lnk.to/Faleminderit
  Produced by Lorenc Aliaj, Alban Skenderaj
  Lyrics & Melody: A. Skenderaj
  Mix & Master: L. Aliaj
  Music Video: Talelli Production
  Available on:
  Spotify: open.spotify.com/album/3KP1aKtUcF3GuafBxi3NsL
  Deezer: www.deezer.com/en/album/89065962
  iTunes: itunes.apple.com/us/album/faleminderit-single/1454830792?ls=1&app=itunes
  Faleminderit
  Prapë më sollen këmbët tek ti
  Kjo është hera e fundit që pi
  Nuk mund ta kthej
  kohën unë pas për ne të dy
  Se ti më ke dhënë me qindra mundësi
  të kam lodhur zemër, e di
  nuk do ti shoh,
  nuk do ti puth më sytë e tu
  Por qenka e vështirë të thuash lamtumirë
  pa e kthyer kokën pas më asnjëherë
  më dhe aq shumë vërtet
  sa do mjaftonte për 1000 vjet
  dhe tani pa ty asgjë nuk ka më vlerë
  REF.:
  Faleminderit, Faleminderit
  Për çdo çast
  dhe çdo frymëmarrje që më dhe
  Faleminderit, Faleminderit
  Do më gjesh gjithmonë aty ku ti më le
  aty ku... ku... ku më le
  aty ku... ku... ku më le
  Dukesh kaq e lumtur tani
  gati dukesh tjetër njeri
  Nën cilin qiell,
  nën cilin diell merr energji?
  Zemër jam vërtet i lumtur për ty
  dhe pse s'më lexohet në sy
  ti buzëqesh, unë i gëlltis lotët e mi
  Por qenka e vështirë të thuash lamtumirë
  pa e kthyer kokën pas më asnjëherë
  më dhe aq shumë vërtet
  sa do mjaftonte për 1000 vjet
  dhe tani pa ty asgjë nuk ka më vlerë
  REF.:
  Faleminderit, Faleminderit
  Për çdo çast
  dhe çdo frymëmarrje që më dhe
  Faleminderit, Faleminderit
  Do më gjesh gjithmonë aty ku ti më le
  aty ku... ku... ku më le
  aty ku... ku... ku më le

Ilmi Hysenaj
Ilmi Hysenaj

Zeri yt ngre dhe te vdekurit nga vari

Πριν ημέρα
Eli Hoxha
Eli Hoxha

Kuptim-plote faleminderit ....sh e bukur Eli hoxha

Πριν 3 ημέρες
Geri Anxhela
Geri Anxhela

Faleminderit ALBAN per keto kenget qe ben kaq te bukura

Πριν 4 ημέρες
Εργκι Τσελα
Εργκι Τσελα

Super keng 😘😘😘😘

Πριν 21 ημέρα
Ledi Gashi
Ledi Gashi

Nje nder kengeteret we te jjep vullnet per te vashduar perpara para sa vjete vet kengeteri e ka vepru me veten dhe e ka ndryshu jeten bravo

Πριν 24 ημέρες
Giuliana Kashta
Giuliana Kashta

Naten emire

Πριν 25 ημέρες
Fatmir Veza
Fatmir Veza

💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝💝

Πριν 29 ημέρες
Anunaki kosova
Anunaki kosova

Te dua shum R! Pergjithmon.

Πριν 29 ημέρες
Anxhela Mollaymeri
Anxhela Mollaymeri

Ti je artist i kompetuar . Bravo vazhdo te kendosh se lumturon zemrat tona . Me kenget e tua cohemi ne mengjes dhe deri ne mbremje na i ben diten me te bukur

Πριν μήνα
Toni Toni
Toni Toni

E mërito një coment ☺☺

Πριν μήνα
Albi Dalipaj
Albi Dalipaj

Shum e bukur kenga

Πριν μήνα
Anik Beshiri
Anik Beshiri

Bravo

Πριν μήνα
Arjeta Hoxha
Arjeta Hoxha

❤️❤️❤️❤️❤️

Πριν μήνα
Luisa Silo
Luisa Silo

❤❤

Πριν μήνα
Egi Nazo
Egi Nazo

👏👏👏♥️⚘

Πριν μήνα
Flavia Fernandez
Flavia Fernandez

Soy latina me incanta esta cancion

Πριν μήνα
KEVIN BRAKAJ
KEVIN BRAKAJ

Alban je I vetmi kengetar me te gjitha kenget e tua une kam qarw se cdo kenge ka mesazhin e vet.Love you Alban ♥♥

Πριν μήνα
E. V
E. V

Faleminderit ❤

Πριν μήνα
Serxho Gjoni
Serxho Gjoni

2020

Πριν μήνα
Lela Lela
Lela Lela

Po sa me ndjenj i ben kenget brezat kane nje idhull

Πριν 2 μήνες
Fragill
Fragill

nga njeri di si eshte marka e paltos beje e albanit?

Πριν 2 μήνες
Mir Jom
Mir Jom

KengetetuajantembrekullushmeAlbano

Πριν 2 μήνες
bossi jon Hajdini
bossi jon Hajdini

faleminderit

Πριν 2 μήνες
Besar Asani
Besar Asani

👍👍👍👍👍👍

Πριν 2 μήνες
ZANA URUCI
ZANA URUCI

Faleminderit per kenget e bukuraa o yll bote 😍😍😍😍😍faleminderit faleminderit ALBAN SKENDERAJ

Πριν 2 μήνες
Partie Torra
Partie Torra

Shqiperia ka nje artist me te zgjuar i cili eshte Alban Skendera😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘🎆🎆🎆🎆

Πριν 2 μήνες
Leven Kapllani
Leven Kapllani

Kleaudia ♥️♥️♥️♥️♥️💋💋💋💋💋👏🌹💟💟💝💖💖🙏

Πριν 2 μήνες
Leven Kapllani
Leven Kapllani

👏👏👏👏👏👏👏👏💟💟💟💟💟💟💟💟💟💟💟🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹♥️♥️♥️♥️♥️♥️💋💋💋💋💋💋💋

Πριν 2 μήνες
hava hoxha
hava hoxha

Faliminderit ty per keto kenge te bukura qe krijon🥰🥰 kenge qe te kenaqin shpirtin

Πριν 2 μήνες
Mari Mari
Mari Mari

Çdo fjale dhe çdo tingull ne kete kenge ma prek zemren time 😢😭😘

Πριν 2 μήνες
Danjela Lita
Danjela Lita

I love this song!☺️☺️☺️☺️ Like kush po e degjon ne 2020.

Πριν 2 μήνες
maroje kralj
maroje kralj

I love from croatia Albanian music 🇦🇱👍

Πριν 2 μήνες
Fjolla Jusufi
Fjolla Jusufi

Artist i vertet🌟

Πριν 2 μήνες
Sinavere Morina
Sinavere Morina

Ter

Πριν 3 μήνες
Dea Endi
Dea Endi

Oo Alban jam 8 vjeç dhe jam fancja jote me e madhe ❤të adhuroj .

Πριν 3 μήνες
Fatjon Alliu
Fatjon Alliu

Ynj gg nxekeoeoeek

Πριν 3 μήνες
blerim ll
blerim ll

Do te ishte prefekt me ermal meten

Πριν 3 μήνες
Elisabeta Dodaj
Elisabeta Dodaj

Shumë keng e bukur. Faleminderit ty.

Πριν 3 μήνες
kastriot shengjergji
kastriot shengjergji

SzzžZZgb b. Vrdc

Πριν 3 μήνες
Nertila Lako
Nertila Lako

Always amazing 👌🏼🥰

Πριν 4 μήνες
Jonian Dervishaj
Jonian Dervishaj

I PREFERUAR

Πριν 4 μήνες
Ferdi Sadiku
Ferdi Sadiku

Fikes Je kengetari me i mir ne bote 👏👏👏👏👏👌👌👌👌💓💓💓💓❤❤❤

Πριν 4 μήνες
Mirvete Beqiri
Mirvete Beqiri

Te lumt me i miri kengetar

Πριν 4 μήνες
Ina Dema
Ina Dema

Kush mendon se ky kengetar e meriton famen qe ka?! Like Un po dhe meriton edhe me shume se shume sepse eshte I thjesht dhe me tekste me kuptim jo pa lidhje ❤️❤️❤️

Πριν 4 μήνες
Ina Dema
Ina Dema

Dhe flet me kuptim un e dua shumm❤️❤️❤️

Πριν 4 μήνες
betta atteb
betta atteb

FALEMINDERIT...

Πριν 4 μήνες
Artjola Hoxhaj
Artjola Hoxhaj

Super kenge. Te ndjera dhe te bukura. https://youtu.be/bpcLRvTGGV4

Πριν 4 μήνες
Rajdi Kola
Rajdi Kola

FALEMIDERIT ALBAN💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋

Πριν 4 μήνες
gis. elda
gis. elda

Best song ever and in 2020

Πριν 4 μήνες
laf me alen
laf me alen

Laf me 15#😥

Πριν 4 μήνες
J D
J D

🥰😍🥰😍faleminderit

Πριν 4 μήνες
Klaudio Nex
Klaudio Nex

In which sky in which sun do you 💖 energy

Πριν 4 μήνες
Klaudio Nex
Klaudio Nex

💖💖

Πριν 4 μήνες
Anisa Vurmo
Anisa Vurmo

Pas veshit ma kanuat jalla 🤣😂😂

Πριν 5 μήνες
Drita Lic
Drita Lic

Ti je rekulli

Πριν 5 μήνες
Drita Lic
Drita Lic

Ti jesuper kengetar

Πριν 5 μήνες
Drita Lic
Drita Lic

Me fal

Πριν 5 μήνες
Elona lona
Elona lona

😭😭😭 miss uuu N

Πριν 5 μήνες
megi sllogu
megi sllogu

lamtumire nje fjale qe rendon me teper se cdo barre e rende qe njeriu mund te kete mbi shpatulla . Lamtumire nje fjale per te shpetuar nga grumbulla e madhe e orizontit por qe te vret cdo dite me dhimbjen qe mban. Lamtumire.

Πριν 5 μήνες
Alimeja Gega
Alimeja Gega

Like neqoftese jeni fans i albanit

Πριν 5 μήνες
Vlore Vlore
Vlore Vlore

Bravo alban je perla e jugut..dhe e gjithe shqiptarve respekte..

Πριν 5 μήνες
lule lulee
lule lulee

Po vdes un ke kte

Πριν 6 μήνες
Kozeta Toto
Kozeta Toto

Shumë jeni më të mirët...

Πριν 6 μήνες
Arjeta Emini
Arjeta Emini

Je i papar yll

Πριν 6 μήνες
Arjeta Emini
Arjeta Emini

100000 pa kufi

Πριν 6 μήνες
Arjeta Emini
Arjeta Emini

❤❤❤❤❤💋💋💋💋💋💋

Πριν 6 μήνες
Pashako Kaja
Pashako Kaja

Këngëtari më i mirë! 👏👏

Πριν 6 μήνες
Valter Gjona
Valter Gjona

super kengetar

Πριν 6 μήνες
Gramoz Jaupi
Gramoz Jaupi

je super

Πριν 6 μήνες
Evis Al
Evis Al

Shume e bukur !!!! Ne Funar, Elbasan jane bere xhirimet ?

Πριν 6 μήνες
signorina ciao ciao
signorina ciao ciao

😍😍

Πριν 6 μήνες
Veli Medulaj
Veli Medulaj

Unik që nga momenti I pare ne Top Fest e der tani respekte

Πριν 6 μήνες
gerta Avd
gerta Avd

🌟👋🌻

Πριν 7 μήνες
Basilico Channel
Basilico Channel

Grazie per la tua musica!

Πριν 7 μήνες
Gerti Cala
Gerti Cala

Super keng te gjitha muziket i ke super

Πριν 7 μήνες
Besnik Qyra
Besnik Qyra

Super

Πριν 7 μήνες
Gazmir Cepele
Gazmir Cepele

ALBANI

Πριν 7 μήνες
Lediona Saka
Lediona Saka

😍😍😍

Πριν 7 μήνες
everything honey
everything honey

Alban je me i miri

Πριν 7 μήνες
Stefani Kaci
Stefani Kaci

Me falin, dini gje ku eshte bere video clip i kenges? Kenga eshte aq perfekte dhe magjike sa dua te eci vete ne ato vende perrallore duke e kenduar kengen😂😍

Πριν 7 μήνες
Stefani Kaci
Stefani Kaci

faleminderit😘

Πριν 7 μήνες
Adela Hushi
Adela Hushi

Funarë, fshat turistik ne Elbasan.

Πριν 7 μήνες
Almir Begaj
Almir Begaj

Alban faleminderit ti qe na jepe gjithe keto kaqe te bukura. Je vertete shume i bukur alban ne kete kenge dhe te tjera

Πριν 7 μήνες
Dini Muco
Dini Muco

je unik bravoooooooooooooooooooooooooooooooooooo alban

Πριν 7 μήνες
Aliona Salaj
Aliona Salaj

Je nje njeri i bekuar nga zoti me talentin qe te ka dhene

Πριν 7 μήνες
landi veliu
landi veliu

Po të kisha mundësi do t'i bëja pa fund like

Πριν 8 μήνες
Gentian Hilla
Gentian Hilla

Pa dyshim ne majen e me te mireve ne gjith Shqiptarine.

Πριν 8 μήνες
Filip Colovic
Filip Colovic

Wow! Faleminderit! Regards from Serbia to Albania ❤🇷🇸🇦🇱❤

Πριν 8 μήνες
Shpetim Hoxha
Shpetim Hoxha

Poezi për Alban Skënderaj Bota ka 7 mrekulli Dhe nëse e 8-ta nuk ekziston Tashmë u zbulua Alban je vëtëm ti Hyre në zemrat tona Si meteor nga qielli Ti shkëlqen aq shumë Sa para teje zbehet dielli Në histori do të mbetesh për jet e mot Si këngëtari më i mir në bot Tag shoqen fanse të Albanit

Πριν 8 μήνες
Ferdi Sadiku
Ferdi Sadiku

Kengetari me i mir ne bote ❤❤💙💙👌👏🎶

Πριν 4 μήνες
Eric Mirolla
Eric Mirolla

i vetmi kengetar i bukur dhe me simpatik se ti nuk ka

Πριν 8 μήνες
Toni Tasha
Toni Tasha

Super kengetar

Πριν 8 μήνες
xhuliana dauti
xhuliana dauti

❤❤❤❤❤

Πριν 8 μήνες
Elda Dora
Elda Dora

Albani thesht esht kengetari i persosur ate qe ben e ben me zemer lle shum dashuri te qeteson me kenget e ti gjith ashtu Mirjami jan cifti i persosur 🤩🤩👏👏

Πριν 8 μήνες
Behare Aliu
Behare Aliu

Faleminderit qe ke bo kte muzik shum te bukur

Πριν 8 μήνες
Behare Aliu
Behare Aliu

Musica ma e bukur qe eksiston

Πριν 8 μήνες
Flutura Beqiri
Flutura Beqiri

Shume e bukur 👏👏

Πριν 9 μήνες
Nela Lela
Nela Lela

💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞

Πριν 9 μήνες
Nela Lela
Nela Lela

Je nje engjell ne qiell

Πριν 9 μήνες
xhoana klea
xhoana klea

Albani sjell gjithmon super hite

Πριν 9 μήνες
Anila Mucaj
Anila Mucaj

Te kam lodhur zemer e di

Πριν 9 μήνες
Blerim Uruci
Blerim Uruci

Video e bere ne funar elbasan ❤️

Πριν 9 μήνες
Precious Lancaster
Precious Lancaster

Love this song eventhough don't know the meaning..warm greeting from Indonesia

Πριν 9 μήνες
Laertis Rak
Laertis Rak

Kjo keng te prek te notat e fundit e shpirtit...kshu jan lidhjet. Respekte Alban...je i persosur respekte zoteri. Falemderit

Πριν 9 μήνες
Vanessa Lico
Vanessa Lico

Amo questa canzone ....è una poesia....bellissimaaa

Πριν 9 μήνες
Florian Vrioni
Florian Vrioni

Just let us to be in the other use of to see you can get a is

Πριν 9 μήνες

Επόμενο

Alban Skenderaj ft. 2Ton - Drejt ne zemer (Official Video)

03:07

Alban Skenderaj ft. 2Ton - Drejt ne zemer (Official Video)

AlbanSkenderajMusic

προβολές 11 000 000

Alban Skenderaj - Miremengjes (Official Video HD)

04:32

Alban Skenderaj - Miremengjes (Official Video HD)

AlbanSkenderajMusic

προβολές 6 900 000

West Side Family - Beso (Official Video HD)

05:35

West Side Family - Beso (Official Video HD)

West Side Family Official

προβολές 3 300 000

Alban Skenderaj - Lea (Official Video 4K)

03:31

Alban Skenderaj - Lea (Official Video 4K)

AlbanSkenderajMusic

προβολές 14 000 000

Alban Skenderaj & Dalool - 1000 Premtime (Official Video HD)

03:39

Alban Skenderaj & Dalool - 1000 Premtime (Official Video HD)

AlbanSkenderajMusic

προβολές 9 000 000

Yll Limani - Harrom (Official Video)

04:39

Yll Limani - Harrom (Official Video)

ONIMA

προβολές 18 000 000

Alban Skenderaj ft. Young Zerka - Deja Vu (Official Video 4K)

03:25

Alban Skenderaj ft. Young Zerka - Deja Vu (Official Video 4K)

AlbanSkenderajMusic

προβολές 14 000 000

Dhurata Dora ft. Soolking - Zemër

03:50

Dhurata Dora ft. Soolking - Zemër

REDBOX Entertainment

προβολές 480 000 000

Alban Skenderaj - Engjell (Official Video HD)

03:35

Alban Skenderaj - Engjell (Official Video HD)

AlbanSkenderajMusic

προβολές 8 200 000

Flori Mumajesi - Plas (Kenga Magjike 2018)

03:06

Flori Mumajesi - Plas (Kenga Magjike 2018)

FloriMumajesiOfficial

προβολές 21 000 000

Alban Skenderaj - Une dhe Ti (Official Video HD)

04:18

Alban Skenderaj - Une dhe Ti (Official Video HD)

AlbanSkenderajMusic

προβολές 13 000 000