E diela shqiptare - Ka nje mesazh per ty! (15 shtator 2019)

 • Δημοσιεύτηκε στις Πριν 8 μήνες

  RTV KLANRTV KLAN

  διάρκεια: 47:52

  www.tvklan.al Talk-show LIVE nga Ardit Gjebrea ne KLANHD & TVKLAN; Histori tronditëse. Një nënë fatkeqe në kërkim të vajzës së zhdukur 35 vite më parë e një nëne fatlume e cila e birësoi. Pak ditë më parë, Sashka i tregoi Jonidës se e kishte birësuar në moshën dy vjeçare dhe sot ka ardhur që t’i gjejë dhe nënën biologjike. Ato të dyja janë takuar dhe janë bashkë në studion e rubrikës “Ka Një Mesazh Për Ty”.
  Ardit Gjebrea i thotë se ka edhe një surprizë për dy nënat, sepse Jonida ka ardhur në studio nga Italia dhe nuk di asgjë se për çfarë është sot këtu.
  Jonida: Kam lindur dhe jetuar në Durrës, ku edhe kam studiuar, kam kaluar një fëmijëri të bukur. U fejova, u martova, sot kam edhe një djalë, 18 vjeç.
  Ardit Gjebrea: Kush është njeriu më i shtrenjtë në jetën tënde, përveç djalit?
  Jonida: Janë prindërit e mi të cilët kanë bërë shumë për mua. Më të shtrenjtë se ata nuk ka në jetën e një njeriu.
  Ardit Gjebrea: Kush do kishte një motiv për të ftuar?
  Jonida: Para shumë pak kohësh kam zbuluar për jetën time. Nuk kisha dyshuar dhe askush nuk ma kishte thënë, pas këtij muri gjigand është një person. E kam pak të vështirë se kam ardhur në emision pa lajmëruar asnjë, por po e them që mësova nga mamaja ime që jam një fëmijë i birësuar. Nuk e kam ditur kurrë këtë gjë. Akoma më duket e pabesueshme, nuk jam as e para as e fundit, po fakti që jam rritur shumë mirë nga prindërit. Nuk më kanë lënë asnjë shkas që ta mendoja, brenda meje asgjë nuk ka ndryshuar, por i besoj mamasë sime.
  Në ekran shfaqet mamaja e saj, Sashka.
  Sashka: Jonida, fjalët e tepërta janë fukarallik, në zemrën time je rrënjosur thellë dhe nuk ka forcë në botë të shkuli ty, por unë sot nuk jam për këtë gjë. Dua që atë që mua më ka gërryer prej shumë vitesh ta çoj deri në fund të jetës sime. Jam për këtë që do të them, zemra e mamit, buzëqeshja jote është lumturia ime, lumturia jote më çon në 7 qiej, ti dhe Enea s’ka forcë në botë të më ndajë mua. Dëgjo mamin, të bëhesh e fortë dhe t’i duash njerëzit ashtu siç ti i do. Unë sot mora një detyrë të vështirë, po e bëj për të mirë e të mirës. Kjo zonja këtu është nëna jote që të mbajti 9 muaj në barkë dhe kjo këtu është mami që të bëri kaq. Ne të dyja jemi motra dhe me aq mundësi sa kemi do të japim dashuri në pafundësi. Zemra e mamit, tani po e shoh mirë që kjo pjesa këtu është kopjo e mamit. Ta duash siç më do edhe mua. Me sinqeritetin më të madh të zemrës, nëse mua më do 99% këtë duaje 100%.
  Ardit Gjebrea: Sot po njihesh edhe me nënën tënde, do përqafosh edhe nënën që të ka lindur, ke edhe nënën që të ka rritur, çfarë ndjen në këto momente?
  Jonida: Emocione të pafundme, një mrekulli.
  Ardit Gjebrea: Kemi dëgjuar histori pafund, por një histori si kjo unë nuk e kisha dëgjuar dhe për më tepër përjetuar. Nëna Sashka është e jashtëzakonshme.
  Jonida: E konfirmoj.
  Jonida e Sashkës ose Gjenovefa e Xhemiles janë i njëjti person, dashuria e përbashkët e dy zonjave që bekimin më të madh të jetës e morën kur u bënë nëna. 35 vite dashuri e munguar, sot u bë realitet për Xhemilen. Secila nga këto zonja është heroinë në llojin e saj! /tvklan.al

Επόμενο

E diela shqiptare - Ka nje mesazh per ty! (16 qershor 2019)

59:17

The Next Big Brow Trend

23:26

The Next Big Brow Trend

Glam&Gore

προβολές 733 184

Our Girlfriends & Wives CUT Our Hair

14:10

Our Girlfriends & Wives CUT Our Hair

The Try Guys

προβολές 1 737 105

Dua të të bëj të Lumtur - Djali takon nënën biologjike pas 41 vitesh

42:38

GodSolomon+Dimka+Jeannon Φάρσες-OME!

5:24:59

GodSolomon+Dimka+Jeannon Φάρσες-OME!

ProjectNasaska

προβολές 104 216

Try Not To Laugh Challenge (Laugh Reveal 2)

12:23

Try Not To Laugh Challenge (Laugh Reveal 2)

Davie504

προβολές 1 152 345

TURNING THE DOLAN TWINS INTO TIKTOKERS FT. Addison Rae

21:52

The TRUTH About Instant Influencer... 😬☕️

22:16

The TRUTH About Instant Influencer... 😬☕️

James Charles

προβολές 3 399 398

Deewangi - Episode 25 Teaser - 21st May 2020 - HAR PAL GEO

1:18