No video

E diela shqiptare - Ka nje mesazh per ty - Pjesa 1! (04 nentor 2018)

 • Δημοσιεύτηκε στις Πριν 5 μήνες

  RTV KLANRTV KLAN

  διάρκεια: 27:48

  www.tvklan.al Talk-show LIVE nga Ardit Gjebrea ne KLANHD & TVKLAN;
  Kronikë më e plotë: tvklan.al/e-diela-shqiptare-emisioni-7-sezoni-11/

  Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E diela Shqiptare” në Tv Klan ka shkruar Xhoana nga Lezha, motra e Aleksandrit, i cili është personazhi që iu bë surpriza. Aleksandri ka lindur me aftësi ndryshe, pasi krahët dhe këmbët e tij nuk janë zhvilluar në proporcion me trupin. Motra e tij Xhoana, tregoi historinë e tij, paragjykimet me të cilat përballet ai si dhe dëshirën për të vazhduar studimet. Ne studio ishte gjithashtu dhe Bardhok Pulaj, Drejtor i Drejtorisë Arsimore të Lezhës.
  Xhoana : Vëllai ka qenë 13 vjeç kur unë kam lindur dhe ka qenë personi i parë që është kujdesur për mua, sikur një nënë. Më ka ushqyer, lidhur dhe zgjidhur në djep, më ka mësuar të hedh hapat e parë. Gjithashtu ai më ka çuar dhe në shkollë. Kur rrëzohesha më thoshte mos u mërzit se plaga jote do të shërohet shumë shpejt. Ai ka qenë një person shumë i ndrojtur. Para se të vdiste babai i ka thënë që duhet të bënte një shkollë si të gjithë shokët e tjerë, por paragjykohej nga njerëzit.
  Ardit Gjebrea: Pse paragjykohej vëllai?
  Xhoana: Sepse ai ishte ndryshe nga të tjerët…
  Ardit Gjebrea: Kur e kuptove ti këtë gjë?
  Xhoana: Kur isha 7 vjeçe, në klasën e parë. E kuptova që vëllai im kishte një trup jo si gjithë të tjerët, mënyra si ecte, duart nuk i ka si unë.
  Ardit Gjebrea: Si i ka duart?
  Xhoana: Nuk e ka të gjithë krahun, siç i kemi ne. Kur ai lindi nënës sime i thoshin që ta braktiste dhe ta çonin në jetimore. Por ajo nuk pranoi dhe e ka rritur si të gjithë fëmijët e tjerë, edhe pse ai ka marrë më shumë dashuri.
  Ardit Gjebrea: Sa fëmijë jeni ju?
  Xhoana: Jemi pesë fëmijë dhe Aleksandri është i dyti. Këmbët i ka të ngjitura pas kofshës, nuk i ka si ne normal. E vetmja dëshirë e tij është të ketë një karrocë dhe të dalë xhiro si të gjithë njerëzit e tjerë. Edhe ai njeri si ne është nuk duhet të paragjykohet.
  Ardit Gjebrea: Sa vjeç është vëllai?
  Xhoana: 32 vjeç…
  Ardit Gjebrea: Me shkollën si është vëllai?
  Xhoana: Pati filluar vjet, kur ishte 31 vjeç, filloi shkollën dhe mbaroi klasën e parë. Kishte aftësi shumë të mirë me nxënësit dhe sillej shumë mirë. Më përpara nuk e pranonte njeri, pasi fëmijët e tjerë do e braktisnin shkollën.
  Ardit Gjebrea: E vazhdon shkollën?
  Xhoana: Në fakt, shkollën e ka lënë përgjysëm, klasën e dytë, pasi nuk kishte furgona për ta çuar në shkollë në një fshat tjetër. Shoferi u ankua se nuk mund ta merrte në krahë për ta ulur tek furgoni.

Επόμενο

Champagne Saber in 4K Slow Motion with Rhett and Link - The Slow Mo Guys

20:06

Fighting in Mr Beast's $100k Youtuber Battle Royale

17:59

Fighting in Mr Beast's $100k Youtuber Battle Royale

TheOdd1sOut

προβολές 11 124 669

Brie Larson Filmed Avengers: Endgame Without Knowing She Was Captain Marvel

7:40

Brie Larson Filmed Avengers: Endgame Without Knowing She Was Captain Marvel

The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

προβολές 1 627 886

REACTING TO YOUTUBER COACHELLA OUTFITS WITH DAVID DOBRIK!

15:58

Star Wars: The Rise of Skywalker - Teaser

2:04

Star Wars: The Rise of Skywalker - Teaser

Star Wars

προβολές 27 310 929

Godzilla: King of the Monsters - Final Trailer

2:14

Godzilla: King of the Monsters - Final Trailer

Warner Bros. Pictures

προβολές 8 544 086

Which Website Has the BEST Mystery Boxes?

24:00

Which Website Has the BEST Mystery Boxes?

DOPE or NOPE

προβολές 1 341 662

Texarkana Phantom Killer - Q+A

13:37

Texarkana Phantom Killer - Q+A

BuzzFeed Unsolved Network

προβολές 418 215