Elvana Gjata & Ledri Vula feat. John Shahu - Mike

 • Δημοσιεύτηκε στις Πριν 14 ημέρες

  Elvana GjataElvana Gjata

  διάρκεια: 3:30

  Stream & Download : smarturl.it/mikeoutnow
  facebook.com/eastmusicmatters/
  Follow John Shahu on Facebook : facebook.com/johnshahumusic
  Mike (written by John Shahu, Elvana Gjata, Arber Zeqo)
  Produced by : Arbre Blass
  Lyrics : John Shahu, Elvana Gjata, Ledri Vula
  Film by: Supercut Studio
  Directed by: Besian Durmishi
  Video produced by: Adea Kelmendi
  Mixed and mastered by Johan Bejerholm
  Licensing : lc@eastmusicmatters.com
  instagram.com/elvanagjataaaa
  facebook.com/elvanagjatazyrtare
  twitter.com/GjataElvana

  (C) 2018 East Music Matters
  Lyrics :
  Chorus.
  Hey ti Mike
  Diten kur me the se ike
  Zerin dhe shpirtin ma fike
  E kam dit ti nuk vjen me
  Ti shkove
  Ne qytet tjeter u ndodhe
  Dhe gjysmen e more
  E kam dit nuk vjen me
  [Elvana]
  Ai sdin sa du
  Me ke rrin me dit sa du
  Ku je tash me dit sa du
  Si ndalum ditet iken
  Asnjehere me nuk u lidhen
  Jemi rrit tani my baby
  Ndonjehere me merr
  Malli per ty me merr
  O sa shume me merr
  Historia na ndau
  Po sikur ne te ishim bashke
  A thu do ishim dasht..
  Chorus
  Hey ti Mike
  Diten kur me the se ike
  Zerin dhe shpirtin ma fike
  E kam dit ti nuk vjen me
  Ti shkove
  Ne qytet tjeter u ndodhe
  Dhe gjysmen e more
  E kam dit nuk vjen me
  [John]
  Drinking the night away
  All the memories I replay
  I kerkoj per ty nuk te gjej
  Si ndalum ditet iken
  Asnjehere me nuk u lidhen
  Jemi rrit tani my baby
  [Ledri]
  Em ki pas 2000 puthje ngat
  tash em ki 2000 puthje larg
  2000 puthje larg
  Tik, tik, tik, tik tak
  Zemres mos i jep ti attack
  Ooo nah nah
  Vet ti ike e na le nah nah
  Afer meje mo nuk je nah nah
  Po du me dit hala a mnje
  Aaaaa
  Ki menu i ki po si ke ndore ti
  Po si po si ke po si ke ndore ti
  Syt e menen tem mo si ke ndore ti
  Jo jo , pse si ke ndore ti
  Prej dites qe ki shku ti ky djali nuk flen
  Bota e vogel nese mki hala en men
  Hapat ecin drejt rruges ku neve afer na bjen
  Chorus.
  Hey ti Mike
  Diten kur me the se ike
  Zerin dhe shpirtin ma fike
  E kam dit ti nuk vjen me
  Ti shkove
  Ne qytet tjeter u ndodhe
  Dhe gjysmen e more
  E kam dit nuk vjen me

  elvana  elvana gjata  east music matters  emm  puthe  njesoj  disco disco  kuq e zi  afer dhe larg  mames  love me love me  1990 featuring kresha  ku vajti  mike  john shahu  ledri vula  

Dony
Dony

Another HIT. Its very LIT

Πριν 3 ημέρες
ejni ##
ejni ##

Kjo eshte edhe historia ime

Πριν 3 ημέρες
Leandro Lleshaj
Leandro Lleshaj

Shum keng e bukur bravo

Πριν 3 ημέρες
DJ YHYH Official ( خاطـرات عشق )
DJ YHYH Official ( خاطـرات عشق )

❤️❤️💚💚very lovely 😍😍😍

Πριν 3 ημέρες
Aida.Z Ron1
Aida.Z Ron1

KENGA ME E LEZETSHME QE KAM DEGJUAR NDONJEHER❤️❤️❤️

Πριν 3 ημέρες
Stelina Lina
Stelina Lina

AMAZINGGGGGG!

Πριν 3 ημέρες
ajo goca elbasani
ajo goca elbasani

Ledri je dashuriiaaaaa imeee

Πριν 3 ημέρες
ajo goca elbasani
ajo goca elbasani

Hit hit hit

Πριν 3 ημέρες
Bela Bela
Bela Bela

0:48 Wow

Πριν 3 ημέρες
Nina Kristo
Nina Kristo

This song is on repeat its so adorable and so addicting wow

Πριν 3 ημέρες
Resi Rrasa
Resi Rrasa

Super

Πριν 3 ημέρες
Albania ART
Albania ART

❤❤❤

Πριν 3 ημέρες
Anna Vertu
Anna Vertu

really helpful. Thank you !

Πριν 3 ημέρες
Arlind Halilaj
Arlind Halilaj

Superrrr

Πριν 3 ημέρες
Санела Алиу
Санела Алиу

kush e ngon kengen ne kete moment dhe i lexon komentet like ❤👑💋

Πριν 3 ημέρες
Florim Kastrati
Florim Kastrati

chorus Hei ti Mike Diten kur me the se ike Zerin dhe shpirtin ma fike E kam dit ti nuk vjen mo Ti shkove Ne qytet tjeter u ndodhe Dhe gjysmen time e more E kam dit nuk vjen mo [Elvana] Ai sdin sa du Me ke rrin me dit sa du Ku je tash me dit sa du Si ndalem ditet iken Asnjeher me nuk u lidhem Jemi rrit tani my baby Ndonjeher me merr Malli per ty me merr O sa shume me merr Historia na ndau Po sikur ne te ishim bashk A thu do ishim dasht.. Chorus hei ti Mike Diten kurme the se ike Zerin dhe shpirtin ma fike E kam dit ti nuk vjen mo Ti shkove Ne qytet tjeter u ndodhe Dhe gjysmen tjeter e more E kam dit ti nuk vjen mo [John] Drinking the night away All the memories I replay I kerkoj per ty nuk te gjej Si ndalum ditet iken Asnjeher me nuk u lidhem Jemi rrit tani my baby [Ledri] Em ki pas 2000 puthje ngat tash em ki 2000 puthje larg 2000 puthje larg Tik,tik,tik,tik,tak Zemres mos i jep ti attack Ooo nah nah vet ti ike e na le nah nah Afer meje mo nuk je nah nah Po du me dit hala a mnje Aaaaa Ki menu i ki po si ke ndore ti po si po si ke po si ke ndor ti Syt e menen tem mo si ke ndor ti Jo jo, pse si ke ndor ti Prej dites qe ki shku ti ky djali nuk flen Bota e vogel nese mki hala en men Hapat ecin drejt rruges ku neve afer na bjen Chorus Hei ti Mike Diten kur me the se ike Zerin dhe shpirtin ma fike E kam dit ti nuk vjen me Ti shkove Ne qytet tjetr u ndodhe Dhe gjysmen time e more E kam dit ti nuk vjen mo

Πριν 3 ημέρες
Samsung Galaxy
Samsung Galaxy

Musik 😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗😗

Πριν 3 ημέρες
Zymer Berisha
Zymer Berisha

Jeni mat mirt veq vazhnoni

Πριν 4 ημέρες
Valonis Krasniqi
Valonis Krasniqi

shum kang e fort👑👑👑👑👑👑👑

Πριν 4 ημέρες
Anisa Krasniqi
Anisa Krasniqi

3:15 ku shkoi buzekuqi i Elvanes? 😂Anw super song 😍👏

Πριν 4 ημέρες
Biana Bardhas
Biana Bardhas

I love this song.

Πριν 4 ημέρες
Rabije Thano
Rabije Thano

Superrrrrrr

Πριν 4 ημέρες
Eurona Beka
Eurona Beka

Ledri vula 😘😘😘😘

Πριν 4 ημέρες
S B
S B

Super kenge💖

Πριν 4 ημέρες
Elion Ervis
Elion Ervis

vk

Πριν 4 ημέρες
Gaming King
Gaming King

ich lieb och

Πριν 4 ημέρες
Kyle Stan
Kyle Stan

Gaming King troll

Πριν 3 ημέρες
Agim Kopo
Agim Kopo

👌👌👌👌i like that

Πριν 4 ημέρες
Elidjona Korroveshaj
Elidjona Korroveshaj

💖💖💖💖💖💖💖💖

Πριν 4 ημέρες
Elidjona Korroveshaj
Elidjona Korroveshaj

💖💖💖💖💖

Πριν 4 ημέρες
G- Alba
G- Alba

In love with the voice of first singer, mikeeeee

Πριν 4 ημέρες
Qu een
Qu een

#Mike 🔥😍😍😍 👑👑👑

Πριν 4 ημέρες
ΜΑΡΙΟΣ !!!!
ΜΑΡΙΟΣ !!!!

Σταθερά στην 3 θέση 😋😋😋 το κομμάτι αυτό...μπράβο !!!

Πριν 4 ημέρες
aurora koci
aurora koci

Mahnitësee,you have left them all open❤❤ #Mike ♥♥

Πριν 4 ημέρες
gashi_gashi majk
gashi_gashi majk

aurora koci ta dua menyren se si flettt dhe i komenton gjerat💞te dua dhe me mungoonn shumm 💞♥💞

Πριν 4 ημέρες
Mejremm Bexheti
Mejremm Bexheti

Still #2 Trending MACEDONIA

Πριν 4 ημέρες
Olja Rista
Olja Rista

Bravo elvana gjata

Πριν 4 ημέρες
Marina Mihallari
Marina Mihallari

Elvana ka qen gjithmon fantastike p.o. per kte keng vendin ja ze j ohni 😙😙😙ka ze te mrekullueshem I love it❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Πριν 4 ημέρες
Ardit Deda
Ardit Deda

Super kenge ❤️❤️❤️

Πριν 4 ημέρες
123# Champion
123# Champion

Super kenge Elvana .Ledri.Johni me siguri ky do te jete hiti i veres 7 /dite 8milione views te dua shume elvana jam fans i zjarrte i joti po e lexove kete te lutem me kthe pergjigjje

Πριν 4 ημέρες
Jonila Kapaj
Jonila Kapaj

Ska ze te mire

Πριν 4 ημέρες
kiba.97
kiba.97

I think she's one of the best albanian singers from this generation ✨

Πριν 3 ημέρες
Geg Toska
Geg Toska

Jonila Kapaj Argjentina Ramosaj .

Πριν 4 ημέρες
Paola Bleta
Paola Bleta

Super keng, ,lezetin ja jep ai djali uaaa cfare zeri ka te kenaq shpirtin bravo djalosh! !

Πριν 4 ημέρες
Niko Suljoti
Niko Suljoti

Hej, tì mike, Ditën kur më the se ike, zërin dhe shpirtin ma fike. E kam dìt tì nuk vjen mô. Tì shkove, në qytet tjetër u ndodhe, dhe gjysmën time e more. E kam dìt nuk vjen mô. Ai s’dì sa dù, me kë rrin, me dìt sa dù. Ku je tash, me dìt sa dù. Si ndalùm, ditët ikën, asnjëherë më nuk u lidhëm. Jemi rrit tanì, my baby. Ndonjëherë më merr, malli për ty m’merr, oh, sa shumë më merr. Historia na ndau. Po sikur ne të ishim bashkë, a thù do ishim dasht? Hej, tì mike, Ditën kur më the se ike, zërin dhe shpirtin ma fike. E kam dìt tì nuk vjen më. Tì shkove, në qytet tjetër u ndodhe, dhe gjysmën time e more. E kam dìt nuk vjen më. Drinking the night away, all the memories I replay, i kërkoj por ty nuk të gjej. Si ndalùm, ditët ikën. Asnjëherë më nuk u lidhëm. Jemi rrit tanì, my baby. Ëm kì pas dymi puthje ngat, tash ëm kì dymi puthje larg, dymi puthje larg. Tik, tik, tik, tik-tak, zemrës mos i jep tì attack. Oh, nah-nah, vet tì ike e na lé, nah-nah. Afër meje mô nuk je, nah-nah. Po dù me dìt, alà a m’njè. Ah-ah-ah-ah-ah, Ki menù i kì, po s’i kè n’dorë tì po s’i, po s’i kè, po s’i kè n’dorë tì. Syt e menën tem, mô s’i kè n’dore tì. Jò jò, p’sè s’i kè n’dorë tì? Prej ditës qe kè shkù tì, ky djali nuk flen. Bota e vogel nëse m’kì alà ën men. Hapat ecin drejt rrugës ku neve afër na bjen. Hej, tì mike, Ditën kur më the se ike, zërin dhe shpirtin ma fike. E kam dìt tì nuk vjen mô. Tì shkove, në qytet tjetër u ndodhe, dhe gjysmën time e more. E kam dìt nuk vjen më. Kur tì më the se tì ike, zërin e shpirtin ma fike, zërin e shpirtin ma fike. Kur tì më the se tì ike, zërin e shpirtin ma fike, zërin e shpirtin ma fike.

Πριν 4 ημέρες
Eda Isufi
Eda Isufi

Supër këng sa zë të bukur dhe ky djali. Kështu këngësh të shtojnë jetën 👍👍👍👍

Πριν 4 ημέρες
Klejvin Cufi
Klejvin Cufi

kenge e bukur

Πριν 4 ημέρες
Lulzim Demaj
Lulzim Demaj

loqk je si gjithmone

Πριν 4 ημέρες
ajsi ajsilda
ajsi ajsilda

Like per John SHahun

Πριν 4 ημέρες
Savi Mpx
Savi Mpx

😍😍😍

Πριν 4 ημέρες
ina82339
ina82339

Kengetaret me pelqejne shume,edhe teksti I bukur por muzika regaton me duket shume vulgare

Πριν 4 ημέρες
klaidi gogas
klaidi gogas

Fabulous

Πριν 4 ημέρες
Xxx tentacion Rip
Xxx tentacion Rip

“ HEY TI MIKE “ ❤️❤️

Πριν 4 ημέρες
Butrint.imeri _lowers
Butrint.imeri _lowers

Shume kenge e mire . Sikur nje histori e rralle qe ndodh

Πριν 4 ημέρες
Ska emer As mbiemer
Ska emer As mbiemer

Ti shkove në qytet tjetër u ndodhë dhe gjysmën time e more ...👢❣

Πριν 4 ημέρες
Becolli Noel TV
Becolli Noel TV

hit i kesaj vere

Πριν 4 ημέρες
Becolli Noel TV
Becolli Noel TV

super kenge

Πριν 4 ημέρες
Giannis Gergi
Giannis Gergi

#3 trending in GREECE!!❤️🇦🇱🇬🇷

Πριν 4 ημέρες
Maria Vdokaki
Maria Vdokaki

Kengetare ma e bukur Shqiperise

Πριν 4 ημέρες
Elda Mousarai
Elda Mousarai

💚💚💚💚

Πριν 4 ημέρες
ajsi ajsilda
ajsi ajsilda

Ku jan fansat e zjarrt te Ledrit

Πριν 4 ημέρες
Ronaldo Jangulli
Ronaldo Jangulli

kenge super,bashkepunim i mrekullueshem.Bravooooooooooooooo

Πριν 4 ημέρες
ExclusiveVibes.
ExclusiveVibes.

#4 in Greece!

Πριν 4 ημέρες
Anxhelika Aliaj
Anxhelika Aliaj

super keng kushedi sa here e kom degju e tash po e degjoj prape

Πριν 4 ημέρες
shpresa fasllia
shpresa fasllia

Bravo ashtu vazhdo jeta ime pergjithmon

Πριν 4 ημέρες
shpresa fasllia
shpresa fasllia

Sin cok sevyorum

Πριν 4 ημέρες
Ali Bozz
Ali Bozz

sa buker

Πριν 4 ημέρες
Sindi Bimi
Sindi Bimi

Super😘

Πριν 4 ημέρες
Herku Herku
Herku Herku

Like kush ishte "WOW" kur degjoj john shahun per her tpare 😁

Πριν 4 ημέρες
Nityajyoti das
Nityajyoti das

0:47 Elvana could kill me with that riff, I wouldn't complain.

Πριν 4 ημέρες
kiba.97
kiba.97

She's so perfect right😭✨💛

Πριν 3 ημέρες
v barth
v barth

E Thjesht si gjithmon e bukur e mrekullueshme ...

Πριν 4 ημέρες
Stelina Gjepali
Stelina Gjepali

🤗🤗

Πριν 4 ημέρες
ARBRI TV arbri tv
ARBRI TV arbri tv

Mikee😘😍

Πριν 5 ημέρες
Lifa Gashi
Lifa Gashi

😍😍❤❤

Πριν 5 ημέρες
Olybia Vosela
Olybia Vosela

Shum bukur...💓💓

Πριν 5 ημέρες
bukurilda cakani
bukurilda cakani

😍😍😍😍

Πριν 5 ημέρες
Medical Maniac
Medical Maniac

Definitivisht mbretnesh Elvana

Πριν 5 ημέρες
megi mesutaj
megi mesutaj

super ❤💋

Πριν 5 ημέρες
Arbresha Koliqi
Arbresha Koliqi

😇❤❤❤

Πριν 5 ημέρες
Ermal Retkoceri
Ermal Retkoceri

Best European song 2018💞 ELVANIA_JOHN❤

Πριν 5 ημέρες
Daniela Hristova
Daniela Hristova

Translate on English. Good Song

Πριν 5 ημέρες
Elena Tata
Elena Tata

John shahu ne zerin e tij na knaqiiii 😍

Πριν 5 ημέρες
Blerina Vrenozi
Blerina Vrenozi

Im addicted to this super summer hittttt ❤❤❤👏👏👏

Πριν 5 ημέρες
Γωγώ Ελέ
Γωγώ Ελέ

💎🎈

Πριν 5 ημέρες
Redi Stiven
Redi Stiven

Ai djali John fantastik pa te ska vlere kenga 👌👌👌

Πριν 5 ημέρες
Elca Kacupaj
Elca Kacupaj

*LYRICS* [Chorus : John Shahu] Hey ti mike Diten kur me the se ike Zerin ti shpirtin ma fike E kam dit ti nuk vjen me Ti shkove Ne qytet tjeter u ndodhe Dhe gjysmen time e more E kam dit nuk vjen me [Verse 1 : Elvana Gjata] Ai s'din sa du Me ke rrin me dit sa du Ku je tash me dit sa du Si ndalum ditet iken Asnjehere me nuk u lidhen Jemi rrit tani my baby [Bridge : John Shahu & Elvana Gjata] Ndonjehere me merr Malli per ty me merr O sa shume me merr Historia na ndau Po sikur ne te ishim bashke A thu do ishim dasht [Chorus : John Shahu & Elvana Gjata] Hey ti Mike Diten kur me the se ike Zerin ti shpirtin ma fike E kam dit ti nuk vjen me Ti shkove Ne qytet tjeter u ndodhe Dhe gjysmen time e more E kam dit nuk vjen me [Verse 2 : John Shahu] Drinking the night away All the memories I replay I kerkoj por ty nuk te gjej [Verse 2 : Elvana Gjata] Si ndalum ditet iken Asnjehere me nuk u lidhem Jemi rrit tani my baby [Verse 3 : Ledri Vula] Em ki pas 2000 puthje ngat Tash em ki 2000 puthje larg 2000 puthje larg Tik, tik, tik, tik tak Zemres mos i jep ti attack Oh nah nah Vet ti ike e na le (nah nah) Afer meje mo nuk je (nah nah) Po du me dit hala a m'njeh Ah ah ah Ki menu i ki po si ke n'dore ti Po si po si ke po si ke n'dore ti Syt e menen tem mo si ke n'dore ti Jo jo, pse si ke n'dore ti Prej dites qe ki shku ti ky djali nuk flen Bota e vogel nese m'ki hala en men Hapat ecin drejt rruges ku neve afer na bjen [Chorus : John Shahu & Elvana Gjata] Hey ti Mike Diten kur me the se ike Zerin ti shpirtin ma fike E kam dit ti nuk vjen me Ti shkove Ne qytet tjeter u ndodhe Dhe gjysmen time e more E kam dit nuk vjen me [Outro : Elvana Gjata] 2x Kur ti me the se ti ike Zerin dhe shpirtin ma fike Zerin dhe shpirtin ma fike

Πριν 5 ημέρες
magnifique ,
magnifique ,

#1trending in Macedonia

Πριν 5 ημέρες
Bella Dalinda
Bella Dalinda

Amazing song called SHNAYI is released few days ago and the singer is soooooooooo beautiful and cute 😍😍 https://youtu.be/8LKdQ1ez2LI

Πριν 5 ημέρες
Bella Dalinda
Bella Dalinda

Amazing song called SHNAYI is released few days ago and the singer is soooooooooo beautiful and cute 😍😍 https://youtu.be/8LKdQ1ez2LI

Πριν 5 ημέρες
ziina11
ziina11

The best indian-moroccan song of the 2018 is "shnayi" listen to it , its really amazing🔥🔥❤🔥❤🔥❤🔥https://youtu.be/8LKdQ1ez2LI

Πριν 5 ημέρες
Leona Dakaj
Leona Dakaj

schum mir

Πριν 5 ημέρες
Fiori Fiori
Fiori Fiori

Shahu perfect 😍❤

Πριν 5 ημέρες
Mirsade Qorraj
Mirsade Qorraj

Shume e bukur elvana❤❤❤❤❤❤❤❤

Πριν 5 ημέρες
Ona On
Ona On

😇

Πριν 5 ημέρες
adrianacajani
adrianacajani

Love it 😍

Πριν 5 ημέρες
lention tzengo
lention tzengo

sa vendi bukure... mos di njeri ne cvend esht ky vend?

Πριν 5 ημέρες
lention tzengo
lention tzengo

ForumKV faleminderit thash se mos ishte ne shqiperi

Πριν 4 ημέρες
ForumKV
ForumKV

Palermo ne Itali

Πριν 5 ημέρες
Marina Mihallari
Marina Mihallari

Kenga me super ne 2018♡♡♡♡

Πριν 5 ημέρες
Jorind ziraj
Jorind ziraj

Super kenge e kam degjuar mbi 100 here dhe prap sme iken nga mendja😘😘 "Keshtu vazhdoni"😗😗

Πριν 5 ημέρες
Crazyfangirl 101
Crazyfangirl 101

Shum bukur 😍

Πριν 5 ημέρες
Gentjana Pjeternikaj
Gentjana Pjeternikaj

kanga ma e bukur ne bote

Πριν 5 ημέρες
Berina Bytyqi
Berina Bytyqi

Elavana te lumt shumm bukur e keni ber veq vazhdoni

Πριν 5 ημέρες
SHQIPE 293
SHQIPE 293

ME NE FUND NJE KENG E HAJRIT. 0% NUDO 0% PARE DHE FEMRA 100% TALENT 100% TEKST I BUKUR NO COMENT ME SHUME.

Πριν 5 ημέρες
S Serxho
S Serxho

SHQIPE 293 maarjollammcjepkcngclabe

Πριν 4 ημέρες
S Serxho
S Serxho

SHQIPE 293 marjolakacaui

Πριν 4 ημέρες
Patrik Krasniqi
Patrik Krasniqi

Ndonjeherë më merr Malli për ty më merr O sa shumë më merr Historia na ndau Po sikur ne të ishim bashkë A thu do ishim dashtë...

Πριν 5 ημέρες
Denita Vinca
Denita Vinca

LEEDRII LOVE YOU ❤️❤️❤️❤️

Πριν 5 ημέρες

Επόμενο

Elvana Gjata - Ku Vajti
Elvana Gjata - Ku Vajti

Elvana Gjata

Πριν 29 ημέρες

Butrint Imeri - Alea
Butrint Imeri - Alea

AVD Digital

Πριν 13 ημέρες

Elita 5 - TORNADO
Elita 5 - TORNADO

ELITA 5 ProSound

Πριν 11 ημέρες