Ka nje mesazh per ty - Pengu i babait! (29 Nentor 2020)

 • Δημοσιεύτηκε στις Πριν μήνα

  RTV KLANRTV KLAN

  διάρκεια: 19:43

  #EDielaShqiptare nga #ArditGjebrea prej vitit 2008 në #TvKlan, programi më popullor në të gjitha familjet shqiptare çdo të dielë. Një program i cili përfshin një fashë orari maratonë, prej 6 orësh transmetim.
  Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare ka qenë një baba i cili ka rrëfyer historinë e jetës së tij dhe problemet që ka hasur ai dhe familja e tij për shkak të varfërisë. Ai tregon se ishin të varfër dhe kishin një shtëpi shumë të shkatërruar dhe sa shi binte jashtë, binte dhe brenda. Madje ai tregon se vajzën e tij Rajmondën e mbulonte me plastmas natën që të mos lagej nga shiu.
  Ardit Gjebrea: Më trego pak për lidhjen tënde me Rajmondën.
  Besniku: Rajmondën e kam vajzën e parë, ishte gëzimi i parë i jetës sime e cila erdhi në jetë në një kohë të shkurtër kur vdiq dhe vëllai im. Ishim shumë fukarenj dhe për arsye të fukarallikut na i prenë dhe dritat 9 muaj që korenspondoi me lindjen e vajzës. Mëngjes për mëngjes gruaja ia pastronte hundët nga tymi i qiriut. Në atë koha bleva një shtëpi me dy dhoma, lekët i mora borxh. Shtëpia ishte copë copë, sa shi binte jashtë, aq shi binte dhe brenda. Për dy vajzat sigurova një krevat marinari që i vija në gjumë në darkë dhe kur binte shi, vajzës i vija dhe një plastmas për ta siguruar që mos i binte uji sipër. Në mëngjes kur ngrihej, ishte lagur tapeti, rrugica.
  Ardit Gjebrea: Ti ku punoje?
  Besniku: Punoja në Durrës, bujk, gruaja në shtëpi. Dalëngadalë shyqyr Zotit vajzat u rritën dhe në jetë erdhën dhe dy fëmijë të tjerë, një vajzë dhe djalin e kam të fundit dhe është në klasën e parë. Rajmonda u rrit, filloi klasën e parë me rezultate shumë shumë të mira. Nuk kërkonte asnjëherë lekë si shoqet e veta. Nuk më thoshte asnjëherë o bab kam parë atlete të mira, pandallona të mira. Monda filloi të rritej, shoqet e veta festonin ditëlindjen, unë isha veti i katërt, 12 milion lekë borxh nuk i thonë pak në atë kohë dhe nuk isha në gjendje t’ja festoja asnjëherë ditëlindjen. Ecën vitet, Rajmonda me rezultate shumë të mira, përfundoi 9-vjeçaren dhe arrita ta regjistroja tek gjimnazi “Sami Frashëri”.
  Ardit Gjebrea: Si ja bëje për t’i veshur, ushqyer, deri në çfarë niveli shkonte?
  Besniku: Çfarë të them unë, ato që më sillnin ato i vishja, por jo vetëm Rajmondës, por të gjithë fëmijëve. Pra gjërat që na falnin, sillnin atletet, këpucët kushërinjtë.
  Ardit Gjebrea: Po ditën e parë të shkollës?
  Besniku: Do zgjidhnim më të mirat nga ato që na kishin sjellë.
  Ardit Gjebrea: Rajmonda e vazhdoi shkollën deri në fund apo jo?
  Besniku: Po deri në fund edhe universitetin për Gjuhë të huaj. Rajmonda filloi të bënte dhe shkollën dhe punën, të dyja. Në vitin e parë gjimnaz aplikoi për Call Center por nuk e pranuan se ishte poshte moshës dhe vitin e dytë punonte pasdite me 4 orë, i siguronte lekët vetë, i ruante, nuk i prishte. Harrovë të ta them që lekët që i jepja unë, 5 qind lekëshin, siç ia jepja në mëngjes ma sillte prap në darkë./tvklan.al
  SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on GRfilms for more videos!
  Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/
  Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen tvklan.al/video/
  Follow Tvklan on Facebook: facebook.com/tvklan/
  Follow Tvklan on Instagram: instagram.com/rtvklan/
  Programet e Tvklan mund t’i ndiqni edhe në faqen tvklan.al/programe/

Επόμενο

Same Day Premieres | WB | HBO Max

0:31

Same Day Premieres | WB | HBO Max

Warner Bros. Pictures

προβολές 453 088

Там, где нас нет (2018) Мелодрама @Россия 1

3:18:51

Among Us in HD (Part 59) LEGOS #Shorts

0:19

Among Us in HD (Part 59) LEGOS #Shorts

Jake Fellman

προβολές 16 404 766

The Ultimate "Finding Nemo" Recap Cartoon

2:52

The Ultimate "Finding Nemo" Recap Cartoon

Cas van de Pol

προβολές 2 077 295

Top 9 Among Us Animations #2

13:13

Top 9 Among Us Animations #2

Flash in Rahul

προβολές 6 537 572

I Actually Didn't Laugh

12:31

I Actually Didn't Laugh

JJ Olatunji

προβολές 5 482 719

MrBEAST BURGER Full Menu Challenge **DESTROYED**

8:02

MrBEAST BURGER Full Menu Challenge **DESTROYED**

Matt Stonie

προβολές 4 716 878

Testing VIRAL TikTok Gadgets To See If They Work!

11:24

Testing VIRAL TikTok Gadgets To See If They Work!

Stokes Twins

προβολές 1 341 909