LD Pistolero i Dj Goce S.A.F. - Eden Den (Official Video 2013)

 • Δημοσιεύτηκε στις Πριν 6 χρόνια

  Goce NaumovskiGoce Naumovski

  διάρκεια: 04:50

  Official page : facebook.com/LdPistoleroOfficial
  Download link : soundcloud.com/dj-goce/l-d-pistolero-dj-goce-eden-den
  Beat, Cutz, Mix i Mastering : DJ Goce S.A.F.
  Lyrics : LD Pistolero
  Recorded at Bootlegz Basement Lab 2013
  Video : Goce Naumovski - Tazzak Akabatov / Osav Produkcija
  Во песната има искористенo сегменти од два Македонски евергрини :
  Бисера Велетанлиќ - Еден ден
  Јанко Узунов - Дојди

  Текст :
  Еден ден ќе ме нема
  во наследство го оставам сето она што вас ќе ви треба
  и ќе ви служи да знаете за мене
  за моите најблиски мојот народ и целото тоа време
  колку тешко а убаво ни беше детството
  и колку многу ни се љутеа другите од соседството
  за нешто за кое ние не бевме криви
  ама ќе патиме поради тоа додека сме живи
  еден ден случајно ќе ти спомнат
  за тоа дека братот на братот му бил непријател во војна
  после која има фатални последици ќе спомнат дека за млеко и леб се чекало колони редици
  а крвта не е вода ниту ракија
  таков е балканов сите се фамилија чим ќе се напјат
  од страна не гледаат ко вишок во светот
  ко роза растена на бетон ко кратенка и ко ВЕТО
  еден ден за ова ќе чуе мојата внука
  и ќе знае зошто она е тамо а јас сум уште тука
  ќе ме боли и многу ќе ми фали
  а љубовта е поголема од сите океани
  што не делат на крајот сликата ќе биде цела
  душава полна е велат но зошто сите се селат
  еден ден се надевам ќе сопре
  тоа што не тера да си одиме сите од родно Скопје.
  Eден ден ќе се сетиш на мене
  и ќе ти зборат за мене ќе гледаш слики од мене
  ќе слушаш мои песни читаш мои текстови и строфи
  ќе ти каже мајка ти од текстов колку солзи срони
  дента кога го напишав беше овде
  ти незнаеш за ова беше бебе ама времето брзо ќе пројде
  еден ден ќе тажиш ти
  никад не заборавај од каде доаѓаш и каква си
  со сите биди добра дури и со луѓе злобни
  верувај во карма сакај природа сакај животни
  еден ден се што ќе создадеш е твое
  подели го со сите биди хумана таков е твојот корен
  биди скромна само така ќе си среќна
  материјалниот свет е лага само љубовта е вечна
  еден ден ќе сфатиш дека нема цена
  и дека тие што ги сакаш најмногу неможат да се сменат
  еден ден ќе изгубиш и близок
  мораш да прифатиш дека смртта е подеднаква со живот
  не разликувај по боја ни по вера
  сите сме исти под исто небо сме денес утре и вчера
  некој од нив ќе ти биде зет и снајка
  еден ден ќе бидеш сестра нечија сопруга баба мајка
  а на мене секој ден ќе ми фалиш
  и кога ќе ме нема ова пушти го место свеќа да палиш
  не да жалиш затоа што назад нема
  се што би те учел и советувал еве го во поема
  еден ден ке сфатиш колку ова значи
  и ако ти е полесно после слободно смеј се или плачи.

Matee
Matee

2020 eden den 🤎

Πριν 3 ημέρες
Atanas Keskovski
Atanas Keskovski

2020?

Πριν 9 ημέρες
*WeRs *
*WeRs *

Кој ставил дислајк нема срце.

Πριν 23 ημέρες
Adventure Music
Adventure Music

🔥🔥🔥

Πριν μήνα
WestSideKomiti 1987
WestSideKomiti 1987

Si najdov komentar od pred nekolku godini, i da eve me pak sum tuka!

Πριν μήνα
Viktor Jovanoski
Viktor Jovanoski

A zoso veruva vo karma?

Πριν μήνα
Icup Okcup
Icup Okcup

2020

Πριν μήνα
El PATRON BERBER
El PATRON BERBER

2020???

Πριν 2 μήνες
Martinn Mitev
Martinn Mitev

Колку е ова моќно жити се..Освен респект незнам што да кажам.

Πριν 3 μήνες
Стефан Туфекчиев
Стефан Туфекчиев

Се уште се слуша оваа легендарна песна! 2020!

Πριν 3 μήνες
Bojan Taseski
Bojan Taseski

Mihaela porasna a pesnata se slusa !

Πριν 3 μήνες
MARKO MAKEDONEC
MARKO MAKEDONEC

2020 zasekogas💪😉👌👏🇲🇰

Πριν 3 μήνες
Filip Atanasovski
Filip Atanasovski

da se zapocne ubavo godinava

Πριν 5 μήνες
Marjan Gjorgjevski
Marjan Gjorgjevski

2020 !!!!!!!!

Πριν 5 μήνες
Tome Stojanovski
Tome Stojanovski

Koe nasledstvo be DEGEN koa bea tie redici ti bese BEBE idi si aj u pm dosta places

Πριν 5 μήνες
KING POWER
KING POWER

Текстот е ремек дело за сите генерации.

Πριν 4 μήνες
dsa asd
dsa asd

Nogu ubava pesna

Πριν 5 μήνες
Jan
Jan

Биди горда, имаш ЛЕГЕНДА за ВУЈКО кој буди длабоки емоции во секој што го слуша.

Πριν 5 μήνες
fatal crew
fatal crew

2020 🔥🔥❤️

Πριν 5 μήνες
viktor viktorr
viktor viktorr

nemozam da zamislam toa nemozam iakom10 godini pominaja dzabe e se neka bide svetov ne ovaj drug koj nemozime da zamislime nestto so go sakame da se. ratini sekoj moment da bidi toj inda ne pominuva nikogas bolkata da ne boli a i nikogas da ne dojdi zamisli nesto so nikogas nemozis da go zamislis kako zemjva kakomso nemozime da svatime dega gospo ja napravil i nezname kako ja nalravil nesto so nezakam da go kazam a moram ama nemozam da dozvolam da go kazam posto jas toa sum ama vecerva se setiv na site momenti na koj sum gi pravele zaedno i ubavi i radoani sekogas rados nikogas tka ako umirame site zaedno da ne tazime nikoj ednas zasekogas i kraj arno si teralo ne znaee bolka ne znaevme sat ne znaevme koga postole zemjava 2019 da sega 2020 a pred kolku sne ziveele koj prv sozd nestoto a lred niv zostomziveme kako bilo toa plateinatmosveri koj znaj nikoj zosto sme tolku kako nesto se sozdalo da pisuvme da se razbirame tka.... a kako se razbirale drugite i ako ne bile kako nass kako kucinata kako se razbira kako ela svatigo nestovo samo bolka do nas i dk srce da boli cel zivot go sakam vojkomi i mojata familija od ❤️ za mojot bijko i mojata familija love you ❤️.

Πριν 6 μήνες
Павел Маркоски
Павел Маркоски

Каков текст

Πριν 6 μήνες
ivanabad galririx
ivanabad galririx

2019?

Πριν 7 μήνες
Обичен Човек Македонски
Обичен Човек Македонски

Тракава си грми! Искина Пеше Легендо!

Πριν 8 μήνες
graffiti Ras163
graffiti Ras163

2019?

Πριν 10 μήνες
Spit
Spit

Сеуште ова е најубавата музика што сум ја слушнал во мојот живот.

Πριν 10 μήνες
Archi XxD
Archi XxD

2019

Πριν 10 μήνες
fikla000 KV
fikla000 KV

Imam 18 godini.. utre se selam u germanija.. sam bez nikoj moite ostanuvaat tuka vo ova prokletie.. ne mozam da zaspijam, pesnava e so mene.

Πριν 10 μήνες
KING POWER
KING POWER

Алес гут 😂

Πριν 4 μήνες
KING POWER
KING POWER

Како е другар после 5 месеци?

Πριν 4 μήνες
Andrej Ilievski
Andrej Ilievski

Se slusa i vo 2019...

Πριν 11 μήνες
Mere Mortal
Mere Mortal

Uste go tera istiot Seat 😁

Πριν χρόνο
Skapter
Skapter

2019 ?

Πριν χρόνο
David
David

РЕМЕК ДЕЛО!

Πριν χρόνο
Hakun420
Hakun420

Ежење и по 6 години :)

Πριν χρόνο
Donney One
Donney One

pozz od bg

Πριν χρόνο
Обичен Човек Македонски
Обичен Човек Македонски

Me rasplaka Bratu! Sekoja Čest Vladimir! 👌👌👌

Πριν χρόνο
Petar Janev
Petar Janev

Respect 🙌

Πριν χρόνο
Dimitar Avramov
Dimitar Avramov

Душава цела за Михаела

Πριν χρόνο
dragan georgiev
dragan georgiev

Bratu CAR SI!!!!

Πριν χρόνο
Petar Serafimovski
Petar Serafimovski

Ako ne se naezis na pesnava, dzabe ja slusash!!! 🇲🇰🙏👌👌🇲🇰

Πριν χρόνο
Nikola Serafimovski
Nikola Serafimovski

Да многу е бомба песнава!!

Πριν χρόνο
Hidden
Hidden

2030 poz odmene !

Πριν χρόνο
nlevixa
nlevixa

ama vremeto brzo ke projde.. Pesnava kako vcera da izleze..

Πριν χρόνο
tasak
tasak

2019 seushte se slusha i kje se slusha zasekogash 1L LDPistolero

Πριν χρόνο
Trajce L
Trajce L

Ова е тоа што фали на Македонската сцена. Респект👌🔥

Πριν χρόνο
La Davil Le Rusher
La Davil Le Rusher

Respect ! from Italy.

Πριν χρόνο
Dimi 225
Dimi 225

2019?

Πριν χρόνο
Veskovskiii TV
Veskovskiii TV

2019

Πριν χρόνο
LD PISTOLERO
LD PISTOLERO

2019?

Πριν χρόνο
KING POWER
KING POWER

2019? Моментално сум надвор од Македонија па секоја вечер ја слушам секоја чест што Пеше направил вакво ремек дело.

Πριν χρόνο
Djani Murinjo
Djani Murinjo

2020 druze do smrt ke se slusa remek deloto na Peshe!!!

Πριν 28 ημέρες
Marko Aleksoski
Marko Aleksoski

Исто и јас, буквално.

Πριν 7 μήνες
1 L
1 L

2019? Lajk koj slusa !!

Πριν χρόνο
simona cvetkovska
simona cvetkovska

Истиот часовник како на спотов го имам и јас дома, не случајно исто размислуваме.

Πριν χρόνο
Vix Trigga
Vix Trigga

Ama vremeto brzo ke projde....

Πριν χρόνο
Antique Production
Antique Production

2018 се слуша ли :D !!

Πριν χρόνο
Daniel Stojkoski
Daniel Stojkoski

2018 💪💪

Πριν χρόνο
Pena Madridista MACEDONIA
Pena Madridista MACEDONIA

29.11.2018 ! 1L ❤

Πριν χρόνο
Martin Krsteski
Martin Krsteski

2019!!

Πριν χρόνο
Ane Vane
Ane Vane

Koj slusaaa noemvri 2018

Πριν χρόνο
Jakov Panovski
Jakov Panovski

2018?

Πριν χρόνο
Nikola Topalovic
Nikola Topalovic

POZDRAV IZ SRBIJE!!!!!!!!

Πριν χρόνο
Andrej Stojanoski
Andrej Stojanoski

Pozdrav bratu

Πριν χρόνο
Pako Martinez Jimenez
Pako Martinez Jimenez

Link for download instrumental please?

Πριν χρόνο
Mario Atanasovski
Mario Atanasovski

2018??? Kvalitet

Πριν χρόνο
ReX FrIxIon
ReX FrIxIon

2018???

Πριν χρόνο
Black Phoenix.
Black Phoenix.

Careeeeeeeeee omg!!

Πριν χρόνο
2' Stroke
2' Stroke

Ремек дело

Πριν χρόνο
Hristijan HD
Hristijan HD

2018 uste se slusa

Πριν χρόνο
Ivan Ivanovski
Ivan Ivanovski

2018?!

Πριν χρόνο
Best HipHop music
Best HipHop music

Like ako se slusaa vo 2k18😂

Πριν χρόνο
Oldskolhiphop. supporter
Oldskolhiphop. supporter

Поздрави от България !! РЕСПЕКТ ПИСТОЛЕРО, ПОЕТ !!

Πριν χρόνο
Nobiluer
Nobiluer

2018 like

Πριν χρόνο
Zija Serifoski
Zija Serifoski

2018 i seuste do krajot na zivotot {The best}

Πριν χρόνο
Lina Popovska
Lina Popovska

haha

Πριν χρόνο
Todor Stojcevski
Todor Stojcevski

Мене не ме тера ништо да си одам од РОДно Скопје.

Πριν χρόνο
T H E K I N G
T H E K I N G

2018?

Πριν χρόνο
Sashe Em
Sashe Em

2018 !!!

Πριν χρόνο
B M
B M

Juni 2018?

Πριν χρόνο
Macko
Macko

2018 sekako

Πριν 2 χρόνια
Green Out
Green Out

2018 Pistolero Klasa

Πριν 2 χρόνια
serninja1980
serninja1980

2018?!

Πριν 2 χρόνια
Sqrud
Sqrud

Legendoo

Πριν 2 χρόνια
Antonio Trajcov
Antonio Trajcov

2018,uste se slusa

Πριν 2 χρόνια
Bojan a
Bojan a

2016-2018 sekoj den legendo

Πριν 2 χρόνια
Nerg. 01 YT
Nerg. 01 YT

Definitivno najdobar

Πριν 2 χρόνια
Andrej Naskovski
Andrej Naskovski

2018.30.03 seuste si gaziii

Πριν 2 χρόνια

Επόμενο

Tonyo San feat. LD Pistolero - Frekvencii (Official Video 2008)

04:45

Tonyo San & DJ Goce S.A.F. - Art i Fakti (Official Video 2017)

04:15

LD Pistolero - Deca na tranzicija

04:09

LD Pistolero - Deca na tranzicija

Goce Naumovski

προβολές 515 000

ROSALÍA & Travis Scott - TKN (Official Video)

2:55

ROSALÍA & Travis Scott - TKN (Official Video)

ROSALÍA

προβολές 12 878 924

LD Pistolero i DJ Goce S.A.F. - Proshetka / Kasha (Official Video) 2018

04:26

Strajk - Tie Shto Znaat, Znaat (Official Video)

03:43

Strajk - Tie Shto Znaat, Znaat (Official Video)

Bootlegs Basement Lab

προβολές 1 000 000

SLATKARISTIKA - Da Poletam (Official Video)

03:49

SLATKARISTIKA - Da Poletam (Official Video)

Urban Global

προβολές 4 000 000

Strajk - Ushte Ednash (Official Video) 2019

03:06

Strajk - Ushte Ednash (Official Video) 2019

Bootlegs Basement Lab

προβολές 288 000

Strajk - Street Poetics (Official Video)

03:45

Strajk - Street Poetics (Official Video)

Goce Naumovski

προβολές 820 000

Green Out - Zivotot e ubav ?

04:34

Green Out - Zivotot e ubav ?

Markz

προβολές 63 000

Strajk - Angeli i Demoni (Official Video) 2010

04:15

Strajk - Angeli i Demoni (Official Video) 2010

Bootlegs Basement Lab

προβολές 1 100 000

2 Complete Amateurs Enter a Body Building Competition

16:05

Gormiti | Επεισόδιο 29 - Ο Πρώτος Φάρος

11:18

Gormiti | Επεισόδιο 29 - Ο Πρώτος Φάρος

Gormiti - Επίσημο Κανάλι

προβολές 47 261

11 Types of People Stuck at Home

10:43

11 Types of People Stuck at Home

JianHao Tan

προβολές 864 646

TENET - NEW TRAILER

2:51

TENET - NEW TRAILER

Warner Bros. Pictures

προβολές 6 223 005