Masakra ne Mallakaster, xhaxhai: Familjes se viktimes u kam borxh koken| ABC News Albania

 • Δημοσιεύτηκε στις Πριν χρόνο

  ABC News AlbaniaABC News Albania

  διάρκεια: 08:19

  Një ngjarje makabre ka ndodhur më 5 janar në fshatin Gjerbës të Mallakastrës, ku një 16-vjeçar dhunoi e vrau nusen e xhaxhait, me dy shokë të tij me të cilët kishte hyrë në banesë për ta grabitur. Drita Saliaj u gjet e pajetë në rezervuarin e fshatit dy ditë pas ngjarjes, nga polumbarët e forcave RENEA.
  Në një rrëfim xhaxhai i Luisit, Ilir Saliaj thotë se nipi i tij ishte një fëmijë i parregullt.
  “Në datën 5 më merr mamaja e Luisit në telefon dhe më thotë se diçka ka ndodhur. Jemi nisur drejt fshatit ku Luisi është nip. Nuk e mbajta dot veten dhe e kam dhunuar për të më treguar se çfarë ka ndodhur. Ai më thotë se nuk ka marrë pjesë në vrasje, e kanë bërë të tjerë. Në moment nisemi drejt komisariatit të Policisë Mallakastër. Policia kur e kemi dorëzuar e mori dhe e kanë ngjitur në katin e tretë ku ishte shefi i komisariatit, fëmija i ka treguar të gjitha. Ka thënë se ka shkuar me një shok tjetër, kanë pirë kafe, më pas e kanë vrarë. Nipi është shprehur se nuk ka marrë pjesë në vrasje, dhe gjithashtu ka treguar se e kanë mbytur me peshqir. Më pas e ka marrë dikush tjetër nga fshati që e ka hedhur. Policia ka marrë po djalin nga fshati Çërrilë.
  Xhaxhai ka folur për nipin e tij duke u shprehur se cilësohej si fëmijë i parregullt.
  “Është djali i keq, i hedhur, përdorues hashashi, është djalë pa shkollë. Një fëmijë mashtrues dhe nuk mund ti besosh asnjë fjalë”, tha ai.
  I pyetur se nëse familja ka pasur konflikte me familjen e të ndjerës ai shprehet se nuk ka pasur, vetëm disa fërkime të vogla.
  Ai thotë se nuk i kanë pranuar në varrim, “sipas të dhënave që kemi dëgjuar ndoshta familjarët nuk e dinë versionin e saktë” tregon ai.
  Ai tregon se mamaja e Luisit është në gjendje të rëndë. I pyetur për deklaratat e banorëve të zonës të cilët kanë thënë se mamaja e Luisit ka shkuar pranë familjes së Dritës, ai thotë se kjo nuk është e vërtetë. “Ajo është larguar në datën 27 dhjetor nga fshati Gjerbës dhe është vendosur te i ati. Luisi gjatë këtyre ditëve pothuajse ka qenë i larguar nga shtëpia, vinte në darke”, tregon ai.
  Më tej ai tha se për këtë që Luisi ka bërë dua drejtësi edhe të varet. Familjes së viktimës u kam borxh kokën pavarësisht se këtë e ka bërë nipi, ata janë në të drejtën e tyre”, tha ai.
  Gjithashtu ai bën një thirrje që të mos deformohen gjërat, e vërteta është kjo që po them unë. Xhaxhai i tij thotë më tej se nuk do ta takojë nipin e tij sa të jetë gjallë, ndërsa thotë se babai i Luisit ka rënë në gjendje shoku. “Të dy prindërit janë në gjendje të rëndë”, thotë ai.

Muzik Tpa publikume
Muzik Tpa publikume

Kjo video keshillohet nen efektin e barit😂😂

Πριν 6 μήνες
Haxhi Aliaj
Haxhi Aliaj

Policia serbe ne shqipri me masakrate

Πριν χρόνο
GENTI HALILI
GENTI HALILI

ore legen hiqi sizet se nga kinezi i ke marre o fshatar

Πριν χρόνο
Donika Duraku
Donika Duraku

Fmija i keq

Πριν χρόνο
Edison Nothorius
Edison Nothorius

Kishe.pin ashash truri vogel nuke punon seshte ivetedishem

Πριν χρόνο
Bedri Bekteshi
Bedri Bekteshi

Po ta kishi folur vetem realitetin ju me Zyze kishi folur ju pa Zyze,kejo eshte edhe tregon se ju genjeni edhe mshifeni fytyren e juaj te zhytur

Πριν χρόνο
Linda Semso
Linda Semso

Po dhe.Romët.pa shkollë janë po nuk vrasin.cfarë i hedhur më thua ti të pëlqejnë.ekrani

Πριν χρόνο
Gjon
Gjon

Ajeni Njerez more ju apo monstra? Po edhe monstrat nuk jan aq te kqij si ju Shqiptart ne shqipri! Krejt hajna krejt kriminela krejt drogaxhi krejt tpamoralshem. Ju nuk jeni vellezrit tone asesi. Qdo dit degjojm veq krime krime krime. Duhet nje mur i madhe te ve doset ne kufi qe ne kosove te shpetojm qe edhe ne mos te behemi si ju!

Πριν χρόνο
Artur Turi
Artur Turi

@Gjon edhe nje gje tjeter ti dhe cdo shqiptar i kosoves si ty n mendim . Jeni ju te paret qe nxisni percarje , gje qe e duan serbet e gjith ballkani , ju vetem per at jeten qe kan dhen ata t paret tan sduhet t flisnit kshu . Probleme ka kudo dhe shum me te medhaja po ne jemi popull i vogel qe manipulohemi shpejt . Dhe un jam n europ e shikoj krime dit per dit po kta sja nxjerrin popullit n lajme se sduan t nxisin urrejtje

Πριν χρόνο
Artur Turi
Artur Turi

@Gjon vlla po vazhdove te shikosh lajmet esht e kot qe flasim ✌👍 respekte

Πριν χρόνο
Gjon
Gjon

@Artur Turi dost edhe une kam deshir ta shof Shqiprin ndryshe. Mirpo fatketsisht jeni ka fundoseni si shoqeri. Shiko lajmet ne Kosove shiko ne Shqipri. Ne lajme ne Shqipri qdo dit pothuajse ndegjon lajme trishtuese si vriteni pa meshir si shisni drog si vret djali baben,nusja vjerren etj etj. Tjesh i bindun se askund ne Evrop nuk gjen maskaradat si ne Shqipri. Ju edhe vajzat shqiptare tek serbi jeni duke i shitur. Turp skeni ju. Njerez pa pik ndergjegje. Nuk eshte nje pjese e popullit ne shqipri te qmendur po jeni 70% sepse shikoni sa krimineli u ba ne shqipri. Qdo i dyti veq te shikon si met vjedh diqka si met mashtru. Ju se meritoni shqiprin si toke. Ajo toke aq e bukur meriton popull mete mire jo monstra qe tr vrasin pa pik gjunafi e pa pik arsye. Jeni duke na helmuar edhe neve dhe edhe shqiptart e Kosoves kan filluar te behen kriminel si Ju. Po ne kemi fat qe ikemi nderkombetart se edhe me te zi ndoshta kishim qen.

Πριν χρόνο
Artur Turi
Artur Turi

@Blind Blind si mor nuk ka faj . Un kam punuar me kosovar e ata vetem ku t ta fusin po un nuk mund ti fus t gjith ne nje thes sepse kam njohur e njerez shum t mir . Shum e thjesht cfar do mbjellesh do korresh dhe ske pse t mbjellesh urrejtje .

Πριν χρόνο
Blind Blind
Blind Blind

@Artur Turi nuk ka faj ai qe nuk do shqiptarin e shqiperis. Jemi ber kriminela pa kuptim. Na duhet litari jo europa. Te mbërrijmë ne kto pika duhet o litari ose tna shfarosin se po na urren dhe guri e muri.

Πριν χρόνο
tanimallakastra
tanimallakastra

Keta moterqira duan plumbin ne balle qe ben kete vrasjen ,e ca te tjere qe vjedhin neper shtepi

Πριν χρόνο
MILAN CLUB
MILAN CLUB

Djali I hedhur thot po e bente hashashi o pasha nuk dinte me ca bente edhe ty do te vriste per lek I kish fluturuar truri

Πριν χρόνο
Dorentina Ukcenaj
Dorentina Ukcenaj

I pa edukate po me syze flitet para kamrave kur behet fjale per nje vrasje

Πριν χρόνο
Shaban Hasani
Shaban Hasani

Po a nuk she ky niri a si nuk pej hek syzat Kuku per ta 🙉

Πριν χρόνο
Lefi Sallata
Lefi Sallata

Rrace nudLlenjsh

Πριν χρόνο
Just a Person
Just a Person

Dukeni sa u eshte djegur barku....

Πριν χρόνο
marimanga ezez
marimanga ezez

Gjunaf do ju lutesha te gjith komentusave te mos ofendojn zoterin ai mund te ket probleme me shikimin dhe cdo gje qe thot e thot me vend

Πριν χρόνο
marimanga ezez
marimanga ezez

Lili Adamo sikur po e tepron .Un po te dija te shkruaja greqisht sdo kisha shkrujt ne shqip po ne greqisht komentin.Duhet ti kuptosh disa gjera ok?

Πριν 11 μήνες
Lili Adamo
Lili Adamo

Ai con te nipin ne Ramon cfare problemet la me shikimin apo ti nuk di te shkruash emrin shqip po' komentet i ben shqip ai po' di gjith tergollik krenoheet me nipin PSE nuk shef rugen ai shef me mire se Ty qe nuk di te shkruash emerin tend shqip te vjen keq Ty po' sikur te te perdhunonin dhe ta vrisnin teteme cfare qendrimi do mbanje??ata duhet te varen

Πριν 11 μήνες
more options
more options

Ai i ma syzet per pordh er qa thu ai e ka rraf nipin pra thot kur e mora vesht dhe e qova vet n rajon ti thu nuk shef ncnc 🤦🏻‍♂️

Πριν χρόνο
Alis Alis
Alis Alis

Po ti onjeri ipakulturuar leri lotet e krokodilit perse ke dal e flet me ate shall eme ato syze cfare ben modelistin ky eshte respekti per nje grua te re qe e vrau nipi me shok. Ik ehiqi ato e dil tamam si burre ne mosh qe je e jo si femijet e shkolles

Πριν χρόνο
Artur Turi
Artur Turi

@Alis Alis ai perderisa po thot publikisht atje me ze dhe me fytyr e varni esht shum serioz . Nuk e tregon veshja seriozitetin e njeriut !!! Gjithsesi ne momentin qe nuk di gje smund t paragjykosh . Respekte .

Πριν χρόνο
Alis Alis
Alis Alis

Ka lidhje se ka nje far moshe edhe duhet te jet me serioz ne raste te tilla. Vetem po ka ndonje problem me syte edhe prap ka syze posacerisht per problemin 👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓👓

Πριν χρόνο
Artur Turi
Artur Turi

Po clidhje ka shalli e syzet ? Cfar tregon shalli e syzet ?

Πριν χρόνο
Agim Qosja
Agim Qosja

Nipi nuk ka marre pjese ne vrasje por e paska mbytur me peshqire 💩💩💩

Πριν χρόνο
Moijsi Guri
Moijsi Guri

Kur ngeleni keq beni si te mire te çilter e varfanjke ne gjithçka se te tille jeni,e kujt i duhet koka juaj apo mend tuaia as qenit.

Πριν χρόνο
Have Berisha
Have Berisha

Nka Turpi i mban Zyzet ska Faj ky i shkreti

Πριν χρόνο
Boss Hugo
Boss Hugo

Ik I lini keta sduan njeril tjeri ju qifsha ropt ca spo degj

Πριν χρόνο
Ann F.C.
Ann F.C.

Kush jeni ju qe shani ne kte lloj menyre si nuk ju vjen zor ca flisni A i keni syt ne ball a e shikoni a jo qe ky zotri duket nga fytyra sa i prekur eshte dhe ne fund te intervistes qan Pse nuk kuptoni qe syzet fshehin syt T ju vij turp ju qe shani ne kte lloj menyre nuk ka faj xhaxhai ca ka ber nipi ..nipi ka nen e bab e edukojn ata jo xhaxhai Ky zotrija duket sa njeri i mire eshte bravo zotri per iniciativen qe ke mar qe ke dhen intervisten e ke treguar te vertetn

Πριν χρόνο
Ann F.C.
Ann F.C.

@Bob Dinger Me kaq sa po degjoj nga zotria duket se eshte burr me norma Kam par edhe komentet te faqet e tjtra qe kan shkruar dhe e mbeshtesin zotrin ne fjalet qe thot Kto njerzit qe komentojn duhet ta kupt qe e ka ber nipi dicka te tmerrshme dhe jo xhaxhai dhe te gjith qe thon duhet ta edukonin ka nen e bab ..ndaj mos komentoni kot me kot per zotrin po per nipin edh prindrit ..se nuk meret xhaxhai me edukimin e nipit

Πριν χρόνο
Bob Dinger
Bob Dinger

Eshte tamam burr me norma dhe familje e nderuar i njoh shume mire,te tilla fatkeqesi gjithkujt mund ti ndodhin ,prandaj ata qe shajne jane njerz qe kane te keqen ne shpirt dhe jane te semure qe po nuk shajne nuk qetesohen dot .me vjen shume keq qe i ka rene kjo fatkeqesi ilirit ...

Πριν χρόνο
Violeta Xhameta
Violeta Xhameta

Si ke gytyr qe del dukesh nga syzet ti ore malaka kjo ndodh po jo te besh rolin e avukatit ti more indjot si nuk ks mar pjes cdo thuash ti zyze zi e mbaheni ju mallakastra per intriga turp tu vij turp nje grua qepe tj ore mos dil me zyze aty jeni te xhith te pa shpirt si e nuk kam mar pjes ne vrasje po e mbyten shko more tjeter i hedhur dhe i keq ok poooooooo mashtrus te ka nxhar ty po ne ka xhyxh ne ka shtet ne ajo nen ka femij mos ts len kur te kish orixhin malsori te shikoje ti syze kudo perfundije ju rac e keqe pef lek q byth ok malska se e njof at familje ve ve burg eeeee e di qe sk drejtesi prandaj thua ta len sakat te vuaj sic ka vuajtur ajo nen grua qepe komedin me gazetaret sk pun bejn punen ta kem femije djeg e perveloj me uj te valuar

Πριν χρόνο
B Dukaa
B Dukaa

Violeta Xhameta ti zonje meso te shkr njher se me je ber si kta pushtat grek , me kte “malaka” ti shqiptare flet me fjal greke , turp t te viii

Πριν χρόνο
Drizar Mallakastër
Drizar Mallakastër

Po ik moj fak se ti qenge fare pa nje gram shkoll si ky nipi ktij E gjete ti te gjith mallakasterjotet qëngan dallaverexhinj Ik ha na nje tas grosh,se ske horizont ti për kto pun.

Πριν χρόνο
Mirela Çelaj
Mirela Çelaj

Ata meritojn vdekjen te 3 ne litare 😤😤😤

Πριν χρόνο
Lili Adamo
Lili Adamo

O te dhjefsha syzet po' hiqi syzet o te qifsh a racen nipi jot e ka vrare me dy shoket e tij drogmenpo mbytja nuk eshte vrasje o gomar xhaxhka po' ti kaq budalla behesh apo ben sikur nuk kupton o te qifsh a syzet dhe baluket Mos qish o gomar sa me keto qe po' tregon po' Na ben per te dhjere ik ore gomar xhaxhka edhe ti nuk po' thua te Verteten si ke fytyre dhe del ne medja

Πριν χρόνο
La Ars
La Ars

Ik ti mo kar

Πριν 11 μήνες
B Dukaa
B Dukaa

Lili Adamo ooo t qifsha ropt o rrac qiri mutit. Per ca komenton kot o ropqir ty do qir motra mu n pith. Ky zotria esht burr zotni , nk po e mbron nipin edhe pse e ka nip nuk po e mbron po thot TE VARET. Po ku mer vesh ti o shkerdhat ti dukesh nga emri q je ropqirrrr

Πριν χρόνο
Komenti Komenti
Komenti Komenti

ky eshte burr jo me mbrojt palacotj

Πριν χρόνο
Curraj Eperm
Curraj Eperm

Qa ta ben uladi nuk ta ben perendia mase edhe shoket e kan fute ne kte rruge por vetem drejtesia pa llogarit as mosh as vrasjen duhet te japin per te tre personat denim me vdekje se keshtu po u falen do kete per her gjera te tilla pa meshir per te tre ose vetgjyqesi ska falje per nje gje te till se po dolen koha e ka provuer se jan kthyer ne monstra ok

Πριν χρόνο
Ishmet Meti
Ishmet Meti

Edhe ty bure i hedhur dhe i shkathet me dukesh po hiqi syzat me pasqyre o i goditur ne vrasje por e mbyti vrares eshte

Πριν χρόνο
Eno Dervishi
Eno Dervishi

Esht shum e thjesht me bo komentet bombarduese nga disa muta trima tastjerash qe nuk ndjejne dhembshuri... bashk me disa media robqime... ky burri jo syze po edhe dylbinj po te kishte !! Me fjalet qe ka then bravo i qofte .. fjalim burrash e jo kurvash Na myten fara e keqe e analfabudallenjeve...

Πριν χρόνο
B Dukaa
B Dukaa

Bledi Salaj 👏👏👏

Πριν χρόνο
Malsia e Madhe
Malsia e Madhe

@Drizar Mallakastër fiks ke te drejt me dhimsen shum met vertet te dyja palet.

Πριν χρόνο
Drizar Mallakastër
Drizar Mallakastër

@Malsia e Madhe personin ne fjal e njoh personalisht,ndaj Shkrujta Po si i thon ate qe te ben femija sta bën perendija Mjer atyre qe u ka ren halli

Πριν χρόνο
Malsia e Madhe
Malsia e Madhe

@Drizar Mallakastër bravo e vertet nuk jan Syze normal.

Πριν χρόνο
Bajram Ajazi
Bajram Ajazi

Heki syzet o ganster, se nukë je plazhë kahë bënê.je kahë epë intervistë.

Πριν χρόνο
more options
more options

A ka pidhmotrre burr me than per nipin t varet a ta qifsha gjakun ai dhe fmij sado qe gaboj ska varje ka burg o kurv burr pranej ska varje

Πριν χρόνο
Znnn Zkkk
Znnn Zkkk

S s jam ndakort me ty jam nen vet dhe me vjen shum keq kur degjoj keto fjal nga prinder dhe daja per nje femi 16 vjec nuk e justifikoj por simbas gjerave ka qene i pa mbeshtetur

Πριν χρόνο
Blind Blind
Blind Blind

Po ma mir ta varesh se sa te vijn tjetri ne 5 te mgjesit dhe te vrasin me plak e plakë. Keshtu fillon gjakmarrja. Kush ta fal gjakun sot as gabeli. Ka vrar duhet te vritet perndryshe do ikin dhe te pafajshmit. Shprehja thotë (lere te jetoj qe te te len te jetosh).

Πριν χρόνο
Violeta Xhameta
Violeta Xhameta

Nipi bashk puntor sk te bej shkolla as e as bashkepunetor quhet zotri u bet hasem me xhakun tuaj femija ta fut koken ne thes ok nuk justifikohet pse svrau vrten o shoket po nje nen grua ok denim te pa petshkruar qot te ishte dhremijet tan

Πριν χρόνο
Violeta Xhameta
Violeta Xhameta

@FLAMURTARI boys ti jo ske shanc ke robet po un shava ok jsm grua dhe svlen te shaje ok qepe gojen se zdi me ka ke te besh ok qepe jemi malsor dhe se kemi zakon tr merdmi me gra ok burat tan ne do kur tr duash ta provosh a e ben dot a jo sofendovs kerken dhash mendim kujdes mallaleshi ok

Πριν χρόνο
Violeta Xhameta
Violeta Xhameta

E para ste shava nuk ke shanc ke robt ti ke malsordt sk byth ok un jam grua kam dhe bura po me e qep mos i jep me gojes garip ju jeni mesuar me gra ne meremi me bura om po jorbt ti se fis e cke

Πριν χρόνο
FLAMURTARI boys
FLAMURTARI boys

@Violeta Xhameta o te qifsha rracen se e para e punes sjam nga mallakastra e as e njoh fare as viktimen e as autorin po pse ofendon te qifsha rracen ,, si ka mundsi qe ekzistojn njerez si puna jote o te qifsha pragun e deres , as te ofendova as te shava pse karin ben gangsterrin ktu ne tastjer sma thua ne sy kete se ti qi robt

Πριν χρόνο
Violeta Xhameta
Violeta Xhameta

Nje per te xhith ajo iku skthehet me ngushellime familjes keq ndihen te xhith dhe ai me syza te zeza kjo histori 3 dit zxhat mjerr ajo iku ata qe do vuajn denimin llogari ke zoti familjet e shkreta sk faj jeta vaxhdon keshtu paska qen e shkruar asnje se kthen dot mrapa tinia te ver mend xhe sfituan jeten e tyre shkatruan dhe keq familjeve ok sk koment me ps gjal idhalla sna bi per pjes ngushellime

Πριν χρόνο
Violeta Xhameta
Violeta Xhameta

Sido te thoni et justifikoni oooo te beni avukatin zotri qepe se ste qe ks ber nipi juaj yi studhjalo esht a je ne thjedht nje koment po te kisha ne dor un ty ju sa ke nr pidh te motres shkofsh a vtitet frmrs nena ju jeni ctr them cado te them svlen ooooo malakster jemi malsor dhe dhe ju wepeni mos hspni goj sr vrimat e murit ku hy miu uuuuu sh ok

Πριν χρόνο
Fatmir Lame
Fatmir Lame

DJAL I HEDHUR DO TE THOT DJAL I SHKATHET,,, POR KY NIPI I JUAJ ESHT DJAL I POSHTER, I PA BES DHE I PA NDER,, 3 PERRSONAT QE KRYEN KRIMIN MERITOJN LITARIN,, ESHT TURP TI THUASH DIKUJ JAM SHQIPTAR POR SHANSI I JON ESHT SE JEMI PJES E EUROPES SEPSE PER NDRYSHE DO TE ISHIM SI VEND I HUMBUR I AFRIKES,,

Πριν χρόνο
Eno Dervishi
Eno Dervishi

@heyy heyy bashkohem me mendimin tuaj 👌

Πριν χρόνο
Vali Hoxhalli
Vali Hoxhalli

ï

Πριν χρόνο

Επόμενο

OXYGEN 444 Pjesa 1 - Reshat Arbana 01.12.2018

1:27:36

OXYGEN 444 Pjesa 1 - Reshat Arbana 01.12.2018

Oxygen

προβολές 244 000

DOKUMENTAR - BATALIONI "ATLANTIKU" 25.10.2019

1:16:45

Έτερος Εγώ (official full movie)

1:39:46

Έτερος Εγώ (official full movie)

Sotiris Tsafoulias

προβολές 4 500 000

7 Years With GOT7 💚 I GOT7

3:41

7 Years With GOT7 💚 I GOT7

GOT7

προβολές 832 699

Playing an RPG for the second time

4:37

Playing an RPG for the second time

Joel Haver

προβολές 1 938 240

OXYGEN Pjesa 1 - Marin Mema 17.11.2018

1:40:05

OXYGEN Pjesa 1 - Marin Mema 17.11.2018

Oxygen

προβολές 550 000

OXYGEN Pjesa 1 - Bekim Jashari 14.03.2020

1:40:19

OXYGEN Pjesa 1 - Bekim Jashari 14.03.2020

Oxygen

προβολές 309 000

Gjurmë Shqiptare - Historia e panjohur e Isa Boletinit

50:01

Gjurmë Shqiptare - Historia e panjohur e Isa Boletinit

Top Channel Albania

προβολές 723 000

Top 10 Most Dangerous Water Slides

11:58

Top 10 Most Dangerous Water Slides

SidemenReacts

προβολές 1 655 928

Kırmızı Oda | 20. Bölüm | "GEÇTİ"

2:35:14

Kırmızı Oda | 20. Bölüm | "GEÇTİ"

Kırmızı Oda

προβολές 1 775 547

Lamar roasts franklin but it's a fever dream

0:46

Lamar roasts franklin but it's a fever dream

FlyingKitty

προβολές 844 072

SIDEMEN 5 SECOND CHALLENGE

23:34

SIDEMEN 5 SECOND CHALLENGE

MoreSidemen

προβολές 2 829 287