Noz - Makedonija (Grujo vs. Zaev) Official Music Video

 • Δημοσιεύτηκε στις

  SkopjeCrew SkcSkopjeCrew Skc

  διάρκεια: 04:03

  Noz - Makedonija (Grujo vs. Zaev) Official Music Video
  Skopje Crew 2018
  › Song: Noz - Makedonija (Grujo vs. Zaev)
  › Audio (mix/master/instrumental): Angelo
  › Video: Angelo
  › Camera: Angelo
  › Facebook:

  Skc: facebook.com/pages/Skopje-Crew-Official/272181699483021?ref=hl
  AngeloBeats & Music: facebook.com/angelobeats2/
  Instagram:
  instagram.com/skopjecrew/
  ● Noz - Makedonija Deponija (2005)
  grfilms.net/v-%CE%B2%CE%AF%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF-yKdt-lCzNfQ.html
  ● Lyrics:
  Мр. Грујо и Мр.Заев
  ја ќе ве шутнам у тракава као топка Душебаев.
  Од кога не оправате дали некој знае?
  Ја ебавте државава а никој не се кае.
  Ќе се испразнам до крај ја сум кучето што лае
  и осеќам вашите ќе ме скинат кај и да е.
  Ќе ме фрлите во ендек или покрај Вардар
  и ќе кажете на вести издрогиран паднал.
  Јако сценарио!
  Тетка Гордана ја биваше а сепак одлучуваше постариот.
  И ако ме прашаш дали сум патриот
  прашај го началникот му звонам нати го...
  "Ало началниче" немој да се љутиш, не се курчи
  далеку си од Путин, НОЖ подобро ќути!
  Морам да се смирам, не иди предалеку ќе бидеш масакриран
  ја му спуштив изнервиран!
  Кој кур сте бе вие? Уште ве гласаме!
  А ве гласаме да градите а вие само лапате.
  Говеда во одела со комплекс напатен,
  глумите поштени секој бизнис ви е заматен.
  Има 500 евра казна, а 200 евра плата,
  зашто седите уплашени мои македонски браќа?
  200 евра плата, 150 за калаш,
  50 за храна, војна ратататата!
  Ќе ја има или не?
  Се родив овде среќен, овде изгубив се.
  Другари, пари, верба ми го сруши мојот свет,
  се школував за многу, а заработувам за леб.
  Гладен ми е стомакот ко што е празен мојот џеб.
  И вие сте криви ја ќе ви кажам ред по ред.
  За овој бед да знае цел свет,
  дека го продаваш тивко нашиот идентитет.
  Реф: х2
  Македонијо дали се спремаш?
  Треба да те прекрстиме нели гледаш.
  Викни поп, оџа веднаш!
  За тебе ќе се зборува си беше една земја.
  Не снемува полека у Немачка по имачка,
  народот сфати не сака да биде играчка.
  Ало, овде пропаѓаме во калта,
  а калта си ја чистат другарите у Малта.
  Епа вака, нема да пати овој народ,
  ни ги замачка очите со стиропорен барок.
  И сеуште си влезен во филм дека си царот,
  ќе влезеш во затвор, зошто лош ти е зарот.
  Ми наложуваш прави фамилија.
  Овде мојата фамилија се сметките и кирија.
  Нив ги хранам за да ми светат!
  200 евра за покрив, и кај да легнам?
  Па кажи ми како? Дигаше фама, сега се криеш Зајко,
  каде се платите? Имаше право мајко!
  Сите се иста сорта,
  и додека не не сотрат нема да се сопрат.
  Ја сум градско дете Зоране,
  вие од далеку сте дошле, а не сте морале.
  Ги продадовте нивите, ама Македонија неморате!
  Татковина своја жива ќе ја закопате.
  Па доста е, разбуди се македонче
  се спремаш ли за Грчка? Летото ќе почне.
  Сте за потсмев, идиотизам,
  легнат на Крф глумиш патриотизам.
  Македонци чистокрвни
  или подобро кажано македонци стрвни!
  За да не дадете а земете сте први,
  ако го сакаш он за инает ќе те мрзи.
  Затоа сега Зајко земи и поклонија!
  Бидејќи спорот за името стана монотонија.
  Паднаа многу борци мртви за Македонија,
  човеку направи нешто или потопија, потонија!
  Реф: х2
  Македонијо дали се спремаш?
  Треба да те прекрстиме нели гледаш.
  Викни поп, оџа веднаш!
  За тебе ќе се зборува си беше една земја.
  Ве замолуваме да не го прикачувате видеото или песната на други канали. Ви благодариме!
  #ножмакедонија #грујовсзаев

SkopjeCrew Skc
SkopjeCrew Skc

Ви благодариме на позитивниот одзив и позитивните коментари! Текст: Мр. Грујо и Мр.Заев ја ќе ве шутнам у тракава као топка Душебаев. Од кога не оправате дали некој знае? Ја ебавте државава а никој не се кае. Ќе се испразнам до крај ја сум кучето што лае и осеќам вашите ќе ме скинат кај и да е. Ќе ме фрлите во ендек или покрај Вардар и ќе кажете на вести издрогиран паднал. Јако сценарио! Тетка Гордана ја биваше а сепак одлучуваше постариот. И ако ме прашаш дали сум патриот прашај го началникот му звонам нати го... "Ало началниче" немој да се љутиш, не се курчи далеку си од Путин, НОЖ подобро ќути! Морам да се смирам, не иди предалеку ќе бидеш масакриран ја му спуштив изнервиран! Кој кур сте бе вие? Уште ве гласаме! А ве гласаме да градите а вие само лапате. Говеда во одела со комплекс напатен, глумите поштени секој бизнис ви е заматен. Има 500 евра казна, а 200 евра плата, зашто седите уплашени мои македонски браќа? 200 евра плата, 150 за калаш, 50 за храна, војна ратататата! Ќе ја има или не? Се родив овде среќен, овде изгубив се. Другари, пари, верба ми го сруши мојот свет, се школував за многу, а заработувам за леб. Гладен ми е стомакот ко што е празен мојот џеб. И вие сте криви ја ќе ви кажам ред по ред. За овој бед да знае цел свет, дека го продаваш тивко нашиот идентитет. Реф: х2 Македонијо дали се спремаш? Треба да те прекрстиме нели гледаш. Викни поп, оџа веднаш! За тебе ќе се зборува си беше една земја. Не снемува полека у Немачка по имачка, народот сфати не сака да биде играчка. Ало, овде пропаѓаме во калта, а калта си ја чистат другарите у Малта. Епа вака, нема да пати овој народ, ни ги замачка очите со стиропорен барок. И сеуште си влезен во филм дека си царот, ќе влезеш во затвор, зошто лош ти е зарот. Ми наложуваш прави фамилија. Овде мојата фамилија се сметките и кирија. Нив ги хранам за да ми светат! 200 евра за покрив, и кај да легнам? Па кажи ми како? Дигаше фама, сега се криеш Зајко, каде се платите? Имаше право мајко! Сите се иста сорта, и додека не не сотрат нема да се сопрат. Ја сум градско дете Зоране, вие од далеку сте дошле, а не сте морале. Ги продадовте нивите, ама Македонија неморате! Татковина своја жива ќе ја закопате. Па доста е, разбуди се македонче се спремаш ли за Грчка? Летото ќе почне. Сте за потсмев, идиотизам, легнат на Крф глумиш патриотизам. Македонци чистокрвни или подобро кажано македонци стрвни! За да не дадете а земете сте први, ако го сакаш он за инает ќе те мрзи. Затоа сега Зајко земи и поклонија! Бидејќи спорот за името стана монотонија. Паднаа многу борци мртви за Македонија, човеку направи нешто или потопија, потонија! Реф: х2 Македонијо дали се спремаш? Треба да те прекрстиме нели гледаш. Викни поп, оџа веднаш! За тебе ќе се зборува си беше една земја.

Πριν χρόνο
Petar Georgievski
Petar Georgievski

SkopjeCrew Skc Одлична Песна продолжете и во Иднина да правите вакви Песни

Πριν 10 μήνες
LEGEND MK
LEGEND MK

Има инструментална верзија?

Πριν χρόνο
Abd Production
Abd Production

.

Πριν χρόνο
Partizan Bear
Partizan Bear

Референдумот заслужува само бојкот! Македонија засекогаш!

Πριν χρόνο
The Macedonians
The Macedonians

KAMBANITE BIJAT MAKEDONIJA NE BARA ZA OSLOBODUVANJE OD TIRANITE

Πριν χρόνο
Rezident Evil 4
Rezident Evil 4

Да живее човеков што ја пее oваа песна жива вистина

Πριν 10 ημέρες
Noz Noz
Noz Noz

ziv bil i ti

Πριν 3 ημέρες
Dimitrije Vlajkovic
Dimitrije Vlajkovic

Поздрав из Србије браћо Македонска🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇲🇰🇲🇰🇲🇰

Πριν 13 ημέρες
Mihail Stoevski
Mihail Stoevski

Bravo najak si nikoj nema da te zapre

Πριν μήνα
Angel D
Angel D

2020?🇲🇰👌

Πριν μήνα
Filip TOMOVSKI
Filip TOMOVSKI

Mozebi nekoj ke se rodi kade sto ke si go vratime imeto i identitetot i ke go realizirame Bukureskiot dogovor. Toa ke bide tezok pat...

Πριν μήνα
Македонски Бранители
Македонски Бранители

На заев и на грујо луѓето ставиле dislike

Πριν μήνα
Janshevik
Janshevik

Dobro, za Zaeva vemo da je prošiptarski, samo se je izkazalo, da Gruevski ni dosti boljši, pride neki jokat v Slovenija in uganite, h komu gre?... K Janezu Janši, kriminalcu, ki je izrezan šiptar, podpira šiptarje, kjer je le mogoče. Izgleda, da je šla Makedonija po gobe, vsaj tukaj moramo narediti vse, da ta pokvarjeni šiptar ne pride na oblast, ker potem bomo res druga Makedonija. >.

Πριν μήνα
MACEDONIA GAMING
MACEDONIA GAMING

Ja prekrstivme gotovo

Πριν 3 μήνες
VMRO SLOBODAILISMRT
VMRO SLOBODAILISMRT

Паднаа многу борци мртви за Македонија, човеку направи нешто или потопија, потонија!

Πριν 3 μήνες
Golden Oreo
Golden Oreo

🇲🇰🇷🇸🇧🇦🇭🇷🇲🇪🇷🇺♥️♥️💪 nikoj nisto ne ni moze uuua za sever nikad severna samo Makedonija

Πριν 3 μήνες
KillerExspert
KillerExspert

Makedonska pesna so e ovaka dobra auu dobra ee a i nogu realna veke 20 pati ja slusam strasno. Samo loso e so nema koj da te podrze zatava sto makedonicte gledat gi srbite zatava ne sme uspesni vo nist zatava sto po nasoto pluvame za tuguto se raduvame kriza jbg...

Πριν 3 μήνες
Македонка Македонска
Македонка Македонска

Песнава треба новата химна на Македонија да биде..

Πριν 3 μήνες
Македонка Македонска
Македонка Македонска

Не се разбудивме на време.. а и сеуште спиеме... жално жално...

Πριν 3 μήνες
TheGoose31
TheGoose31

Да живее МАКЕДОНИЈА, северниот експеримент пропадна, Македонците се Пиреј!

Πριν 5 μήνες
ντρογκια ντουπα
ντρογκια ντουπα

Είστε για τον πουτσο

Πριν 5 μήνες
Noz Noz
Noz Noz

pushi ga bre!

Πριν 4 μήνες
VMRO SLOBODAILISMRT
VMRO SLOBODAILISMRT

Треба да те прекрстиме нели гледаш. Викни поп, оџа веднаш! За тебе ќе се зборува си беше една земја.

Πριν 6 μήνες
Jimmy Lazovski
Jimmy Lazovski

BRAVO SEKOJA CEST OD ZBOR DO ZBOR TOCNO I SEKAKO GORD SUM NA VAKVITE MAKEDONCI ALAL DA VI E !

Πριν 6 μήνες
Lubomir Stoikov
Lubomir Stoikov

Поздрави от България, братя!

Πριν 7 μήνες
Wickson Music
Wickson Music

Posle 1 godina... Makedonija dali se spremas,treba da te prekrstime neli gledas.

Πριν 7 μήνες
Damjan Josevik
Damjan Josevik

Se spasivme od niv fala bogu 👏

Πριν 7 μήνες
Matej Utkovski
Matej Utkovski

НИКОГАШ СЕВЕРНА , САМО МАКЕДОНИЈА

Πριν 7 μήνες
Aleksandar Makedonski
Aleksandar Makedonski

...разбуди се македонче, се спремаш ли за грчка летото ќе почне....... легнат на Крв глумиш патриотизам.... цк цк цк само секс и камшик за тове прост и алчен народ

Πριν 7 μήνες
MACEDONIA FOREVER
MACEDONIA FOREVER

Gruevski bese los ama ovoj pederov zajko e 100 pati polos

Πριν 7 μήνες
FaZe_ Martin
FaZe_ Martin

Vikate be Makedonija never greek bravo, go palite grckoto zname na sred plostad uste falese da donesete covek od Grcija i na sred plostad vo Skopje da go ekzekutirate. E be picki sto glumat patrioti oditedele napravile guzva 440.000 makedoncinja ke odat za ebana Grcija na odmor pa kako ne vi e sram posle glumite nekoj i nesto picki predanvnicki. * За тебе ќе се зборува си беше една земја... 😥 жално ама вистинито

Πριν 8 μήνες
IzA bu
IzA bu

Sekogas se ezam od pesnavaaa 😭😥😥 surova realnost 😥

Πριν 8 μήνες
Kalina Risteska
Kalina Risteska

Tocno e sto Grueski ja ebal drzavsta a Zaev ne

Πριν 8 μήνες
TheGoose31
TheGoose31

Болна си во мозокот?

Πριν 5 μήνες
GAMER KING Stojanoski
GAMER KING Stojanoski

Gi sredi

Πριν 8 μήνες
Viktor Stevich
Viktor Stevich

Аииии, добар рап извади, браво! Од дамна немам слушнато ваков добар рап. Еве ти лајк од мене!

Πριν 8 μήνες
N B
N B

Давајте друга песна брзо!

Πριν 8 μήνες
dejan trajcev
dejan trajcev

Najtocno e opisana situacijata vo Drzavata preku ovaa Pesna

Πριν 9 μήνες
Nikola S.
Nikola S.

Песнава е жива вистина

Πριν 9 μήνες
A Н А
A Н А

Година дена подоцна: И навистина ја закопаа жива татковината...

Πριν 9 μήνες
Иванчо
Иванчо

Па воа е веќе добра македонска песна. Браво❤👏

Πριν 9 μήνες
Petar Georgievski
Petar Georgievski

Го видовте ли Договорот за примање на Мигранти од Ирак,Сирија,Турција,Пакистан и цел Арапски Свет ние ќе треба да ги примиме Мигрантите а не Европска Унија затоа на Протести Македонски Народе само да не ни се Населат Мигранти

Πριν 9 μήνες
Andrej Stojanoski
Andrej Stojanoski

UMETNOST SE SLUSA LI I SEGA?

Πριν 9 μήνες
Petar Georgievski
Petar Georgievski

148 Дислајкови засрамете се што не ви се допаѓа поточна Песна и поточен Рап здравје

Πριν 10 μήνες
lilcasement
lilcasement

Мојот македонски јазик е не добро, може некој ме помага да разбира? Е песнава против двете Грујо и Заев или само Заев?

Πριν 10 μήνες
lilcasement
lilcasement

@Petar Georgievski Е многу добро. Сполајти чич!

Πριν 9 μήνες
Petar Georgievski
Petar Georgievski

lilcasement Против Двајцата е направена Песната и против Грујо и против Заев

Πριν 9 μήνες
Petar Georgievski
Petar Georgievski

Затоа Македонски Народе кренете се на Протести барем за да спречиме населување на лажни мигранти и реални терористи ако неможевме да ги зачуваме Името и Идентитетот

Πριν 10 μήνες
Petar Georgievski
Petar Georgievski

Сега знаете ли што е следно?Одговор следно е населување на мигранти бидејќи според договорот помеѓу Владата на Република Северна Македонија и Европска Унија пишува доколку паднат овие Власти во Европска Унија следните Власти во Европска Унија ќе ги избркаат веќе примените мигранти од Европска Унија и нема да примаат нови и во таков случај Република Северна Македонија ќе треба да прими од најмалку 500 000 мигранти до најмногу 500000 мигранти или од најмалку Петсто Илјади мигранти до најмногу Пет Милиони мигранти тоа го пишува во договорот помеѓу Владата на Република Северна Македонија и Европската Унија

Πριν 10 μήνες
Zigo Squad
Zigo Squad

Fuck Zaev! Fuck Greece 😡

Πριν 10 μήνες
MACEDONIAN PATRIOT
MACEDONIAN PATRIOT

MAKEDONIJA VEČNA DA ZIVEE TATKOVINATA👌

Πριν 10 μήνες
Petar Georgievski
Petar Georgievski

Македонци пишувајте на Кирилица не на Латиница

Πριν 10 μήνες
Petar Georgievski
Petar Georgievski

Ова го кажувам за тие кои што тврдат дека за време на Османлиското Владеење не се променило името ниту Еднаш напротив во Еден период додека Македонија била под Османлиската Империја името се променило во Источна Румејлија

Πριν 10 μήνες
Petar Georgievski
Petar Georgievski

Оваа треба според мене да биде новата Химна на Северна Македонија најдобро ја опишува ситуацијата во државата

Πριν 10 μήνες
Bokane25
Bokane25

Кој кур сте бе вие? Уште ве гласаме! А ве гласаме да градите а вие само лапате. Говеда во одела со комплекс напатен, глумите поштени секој бизнис ви е заматен. 2019,nikoj ne lezi zatvor ,Sasa uste na sloboda,se napikaa kaj mozat .Noz - PART 2 pukaj

Πριν 10 μήνες
Petar Georgievski
Petar Georgievski

Браво за вас одлична песна

Πριν 10 μήνες
kiko8u
kiko8u

Закон! Слобода или смрт!

Πριν 10 μήνες
Ηρακλής Χρυσικός
Ηρακλής Χρυσικός

Μακεδονία είναι Ελλάς!!🇬🇷🇬🇷🇬🇷

Πριν 10 μήνες
Petar Georgievski
Petar Georgievski

Ηρακλής Χρυσικός Do you know what Greek I do not laught that You but I explain that Thrace is Macedonian because althought We changed the name in Northen Macedonia that part that was called Thrace in Greece and was earlier Part of Ethnik Macedonia is now challed the true Name of Macedonia we have no Territorial Claim against any State in the World but I You

Πριν 9 μήνες
Ηρακλής Χρυσικός
Ηρακλής Χρυσικός

@Petar Ivanovski χαχαχαχα thanks for make me laugh Εστιν Ουν Ελλάς και η Μακεδονία

Πριν 9 μήνες
Petar Georgievski
Petar Georgievski

Ηρακλής Χρυσικός Tracks is Macedonia

Πριν 9 μήνες
Petar Ivanovski
Petar Ivanovski

FUCK Greek MACEDONIA NEVER Greek

Πριν 10 μήνες
David
David

вистината до коска!

Πριν 10 μήνες
Ilija Stojanoski
Ilija Stojanoski

Обединета македонија со главен град солун

Πριν 10 μήνες
Maja Nalosvka
Maja Nalosvka

Zaev

Πριν 10 μήνες
Fredrik Sterner
Fredrik Sterner

Кој кур сте бе вие? Уште ве гласаме! А ве гласаме да градите а вие само лапате. Говеда во одела со комплекс напатен, глумите поштени секој бизнис ви е заматен.

Πριν 11 μήνες
Toni Nikolov
Toni Nikolov

gi skina 🏆

Πριν 11 μήνες
Bokane25
Bokane25

2019 i seuste nisto ne e smeneto ...seuste niska plata,zivot kako staorec,neobrazovan narod kako ovca seuste odi po politickite eliti.Ufff kako boli pesnava.BRAVO

Πριν 11 μήνες
Petar Georgievski
Petar Georgievski

Bokane25 Точно брате

Πριν 10 μήνες
Mimi Stoyanova
Mimi Stoyanova

Братя, майкатаа са ни ебали..и продължават да я ебат, по отделно, но еднакво.. Ала туй във вените не могат го сменят, вековете са ни съхранили и въпреки, че шибаните политики са ни разделили, никога не биха ни затрили! Ние българите ви обичаме, и всички знаем, че сте нашите братя, дори и тези които го отричат.. На света по близки от България и Македония, няма! Жалко е, че живота са си дали нашите деди за да може днес шепа клоуни да се гаврят с младо и старо.. Евала за песента! ✌️⚔️

Πριν 11 μήνες
ДВИЖЕЊЕ БОЈКОТИРАМ
ДВИЖЕЊЕ БОЈКОТИРАМ

ЈАКА !

Πριν 11 μήνες
John Bobh
John Bobh

odlicno kazano

Πριν 11 μήνες
МАКЕДOНИЈА САМO МАКЕДOНИЈА
МАКЕДOНИЈА САМO МАКЕДOНИЈА

mi se place koga gledam kako ja gubime nasata makedonija ni ja zemat pred nasite oci i grcite i albancite site zajedno ke ne zajebat da go jebam site megju sebe si go kopame grobot me boli dushata se plasam no mislam ke ima srajne isto kako sto beshe vo kosovo i srbia

Πριν 11 μήνες
Deep Purple
Deep Purple

Are he talking about failed goverment?

Πριν 11 μήνες
Macii Tube
Macii Tube

Ezenje.. poradi toa sto sè e vistina toa sto go pees! Treba da bides gomnar za da uspees vo drzavava, nema voopsto cesni lugje. Site se borat za svoite zemji, samo NIE krademe od NASATA! SÈ svakjam, iako sum samo 14 ipol godini😡

Πριν 11 μήνες
Metodi Angelov
Metodi Angelov

Tokmu taka. Podobro kazano, zdravje. Treba vo parlament na govornica da ja izrecitirate pesnava, belkim nekoj od prodadenite ke se svesti.

Πριν 11 μήνες
demon reflexx
demon reflexx

Vo 4 minuti kazana 20 godini istorija vo makedonija❤

Πριν 11 μήνες
ОБЕДИНЕТА ПРАВОСЛАВНА МАКЕДОНИЈА
ОБЕДИНЕТА ПРАВОСЛАВНА МАКЕДОНИЈА

NASATA DRZAVA E SUPER AMA OD ALBANCITE NEMA SPAS AMERIKANCITE IM DAVAAT DA PRAAT SO SAKAAT.SEGDE GI IMA VO GRCKA SRBIJA CRNA GORA SLOVENIJA HRVATSKA AMA NE SE GLAVNI KAJ NAS SAMO ZIVEAT KAKO KRALEVI E TOA E NAJGOLEMIOT PROBLEM VO NASATA DRZAVA NIE SME.STRANCI VO SVOJA DRZAVA😕

Πριν 11 μήνες
Petar Georgievski
Petar Georgievski

ОБЕДИНЕТА ПРАВОСЛАВНА МАКЕДОНИЈА Главни се во Македонија, Грција,Србија,Грција и Словенија Единствено каде што не се главни е во Хрватска затоа што Хрватска е сојузник на шиптарите за Поделба на сите други Држави

Πριν 9 μήνες
ОБЕДИНЕТА ПРАВОСЛАВНА МАКЕДОНИЈА
ОБЕДИНЕТА ПРАВОСЛАВНА МАКЕДОНИЈА

MAKEDONIJA NA MAKEDONCITE NE E NITU NA ALBANCITE NITU NA ROMITE NITU NA ROMITE NITU NA TURCITE NITU NA POLITICARITE!

Πριν 11 μήνες
FluX
FluX

Za zal pesnava e ziva vistina

Πριν χρόνο
TALENT 1
TALENT 1

Не ни треба ни СДС ни ВМРО нека горат во пекол, поготово СДС проклети да им се и гласачите. Да живее Обединета Македонија💓

Πριν χρόνο
Safet Asani
Safet Asani

Pesnata e vrv

Πριν χρόνο
Goce Tanevski
Goce Tanevski

Мaмaтa дa им јa ебaм ќе плaтaт

Πριν χρόνο
Great Macedon
Great Macedon

kolku e tocna i realna pesnata. sds i dpne mame ni ebaa

Πριν χρόνο
Miќо
Miќо

Makedonija si ostanuva Makedonija za nas 💖💕❤️

Πριν χρόνο
erturum still Ackov
erturum still Ackov

bravo brate nogu vistina vo edna pesnaa 👊💪

Πριν χρόνο
MACEDONIA FOREVER
MACEDONIA FOREVER

1913 godina decata gi delele vo razni drzavi od diviot zapad za da ne ostanat makedonci tuku samo grci a sega zaev go veli sprotivnoto moite pretci dali lazat a??? Ova vlada e prokleta samo gospod i sonceto gospodovo moze da ne spasi.Zasekogas MAKEDONIJA!!!!!!!!!!!!!!!

Πριν χρόνο
Filip Danev
Filip Danev

Bravo care

Πριν χρόνο
Filip Danev
Filip Danev

Kolku borci za Makedonija zaginaa a sega ke userat se politicarite

Πριν χρόνο
petar dimkovski
petar dimkovski

grommm

Πριν χρόνο
Fortnite
Fortnite

Kako gi roastna!! Top

Πριν χρόνο
gazmend elezi
gazmend elezi

brat ja sum albanec od skopje ... nemam zbor za pesnava... 👍👍👍👍👍

Πριν χρόνο
Sinnerman
Sinnerman

2019 :D?

Πριν χρόνο
Marko- ZOOBA
Marko- ZOOBA

Makedonci se segogas strvni A prvi se da zemat .ikina bratot za 4 minuti👏👏👏👏👏👏

Πριν χρόνο

Επόμενο

Nesho - Balkanizam (Official Music Video 2019)

04:23

Nesho - Balkanizam (Official Music Video 2019)

Avtorizacija

προβολές 244 000

Skiter & Noz feat Drazi Drags - Chernobillmatic (Official Video)

03:13

Alfa ft. Vanja Lazarova - So maki sum se rodil

03:09

Alfa ft. Vanja Lazarova - So maki sum se rodil

dark0alfa

προβολές 259 000

The Tinseltown Murder Of Thelma Todd

25:11

The Tinseltown Murder Of Thelma Todd

BuzzFeed Unsolved Network

προβολές 2 117 359

Donplaya - Hustlam ko ZAEV (Official Video)

02:28

Donplaya - Hustlam ko ZAEV (Official Video)

MVRSVR

προβολές 237 000

Beogradski sindikat - Sistem te laže

03:16

Beogradski sindikat - Sistem te laže

Београдски синдикат

προβολές 36 000 000

Rap Skillz Makedonija: Laz Vegjas vs. Noce

16:27

Rap Skillz Makedonija: Laz Vegjas vs. Noce

Rap Skillz Makedonija

προβολές 84 000

Ribio - Makedonija na MAKEDONCITE

04:11

Ribio - Makedonija na MAKEDONCITE

Aleksandar Veleski

προβολές 112 000

SLATKARISTIKA - Da Poletam (Official Video)

03:49

SLATKARISTIKA - Da Poletam (Official Video)

Urban Global

προβολές 3 900 000

Brooka band - do pregje

03:50

Brooka band - do pregje

toksikologijatv

προβολές 336 000

LD Pistolero i Dj Goce S.A.F. - Eden Den (Official Video 2013)

04:51

SLATKARISTIKA ft.Balkanistan - Оф Мори Мајко

04:31

SLATKARISTIKA ft.Balkanistan - Оф Мори Мајко

Slatkaristika Official

προβολές 2 200 000

Skiter - 26x56 (Official Music Video)

03:15

Skiter - 26x56 (Official Music Video)

SkopjeCrew Skc

προβολές 40 000

Σχεδόν σαράντα(extended version)| Giorgos Xatzipavlou

1:2:57

Ο κορονοϊός στην Αλβανία | ΑΛΑΖΟΝΑS

0:51

Dua Lipa - Break My Heart (Official Video)

3:50

Dua Lipa - Break My Heart (Official Video)

Dua Lipa

προβολές 15 150 809

☣☣☣ UNBOXING ΣΕ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ!! & GIVEAWAY ☣☣☣

57:20

The Weeknd - Faith (Audio)

4:45

The Weeknd - Faith (Audio)

TheWeekndVEVO

προβολές 3 290 302

12os Pithikos - The Process in "SIN CITY"

4:45

12os Pithikos - The Process in "SIN CITY"

12os Pithikos

προβολές 232 500

The Weeknd - In Your Eyes (Official Video)

5:42

The Weeknd - In Your Eyes (Official Video)

TheWeekndVEVO

προβολές 8 521 168