Termeti qe shuajti 3 breza, Ami nuk mban dot lotet

 • Δημοσιεύτηκε στις Πριν 8 ημέρες

  RTV KLANRTV KLAN

  διάρκεια: 7:34

  Diena 30-vjeçe dhe vajza e saj Esiela, vetëm 8 vjeçe, u shuan tragjikisht nga tërmeti i 26 Nëntorit, sëbashku nënën e Dienës, Rozetën. Tre breza që sot nuk jetojnë më, lanë pas një dhimbje të madhe për të afërmit e tyre, por dhe shumë hidhërim për gjithë opinionin publik.
  Ajo që e bëri edhe më të dhimbshme historinë e Diena dhe Esiela Karanxhës ishte kërkesa e babait të 30-vjeçares tek një prej dyqaneve të Amarda Toskës. Të mërkurën, ai shkoi në një prej filialeve në Durrës dhe kërkoi dy fustane nusërie për të bijën dhe mbesën e ndjerë.
  Këtë detaj e bëri të ditur një ditë më parë vetë Toska, në një postim në rrjetet sociale. Sot në një lidhje të drejtpërdrejt në emisionin “Rudina”, Ami rrëfeu momentin kur e kishin njoftuar për kërkesën e dhimbshme. Gjatë kohës që tregonte, ajo nuk mundi t’i mbante lotët.
  “Në fakt nuk e kisha menduar kurrë se do të gjendesha në këtë situatë, duke qene se merremi vetëm me ditët e lumtura të njerëzve. Ditën e mërkurë pas asaj traumës që na ndodhi të gjithëve, ishte ora rreth 03:30 e drekës, kur më vjen një telefonatë nga vajzat e stafit të Durrësit dhe më thonë kishin një kërkesë për dy fustanet e nuseve për t’i blerë. Në fillim nuk po e kuptoja sepse edhe vajzat ma thanë pak ftohtë. Më thanë që interesohet për dy fustane nusesh. Ngela për një moment se thashë kush është ai që po mendon për dasmë sot. Kur më thotë, Ami nuk janë klientë të zakonshëm, por bëhet fjalë për Dienën dhe vajzën e saj të ndjerë. Në dyqan kishte ardhur i ati i Dienës. Pyetja nga gocat e stafit kishte qenë pa u e kuptuar për çfarë dasme e doni, për kur interesoheni. Dhe ai ishte shprehur që unë i dua fustanet për Dienën dhe për vajzën e vogël, sepse ato do t’i varrosim me fustanet e dasmës. Në ato momente, sigurisht që nuk kisha më fjalë. Porosia e të atit shkoi në vend”./tvklan.al

Επόμενο

Tërmeti i madh! Dita e Kijametit!

8:52

Tërmeti i madh! Dita e Kijametit!

Elvis Naçi

προβολές 48

Shtrati që ju 'shpëton' nga tërmeti - TEKNOLOGJI ZICO TV

2:15

Opinion - Termeti, viktima dhe frike! (26 nentor 2019)

1:48:13

Reagime nga termeti | ABC News Albania

1:47

Reagime nga termeti | ABC News Albania

ABC News Albania

προβολές 160

Si të ruhemi dhe të shpëtojmë nga tërmeti!

3:12

Si të ruhemi dhe të shpëtojmë nga tërmeti!

Lajmi i Ditës

προβολές 8

Tërmeti “shkund” Turqinë, shihni si lëkundet pallati

0:40

Termeti në Shqipëri - Dr. Shefqet Krasniqi

25:28

Termeti në Shqipëri - Dr. Shefqet Krasniqi

Dr. Shefqet Krasniqi

προβολές 51

Tërmeti 'shkund' Shqipërinë - Live 27 Nëntor 2019

11:54:41

Tërmeti 'shkund' Shqipërinë - Live 27 Nëntor 2019

Top Channel Albania

προβολές 435

Termetet me te fuqishem ne bote (e frikshme)

10:59

Termetet me te fuqishem ne bote (e frikshme)

AH Entertainment

προβολές 166

Lekundje termeti live në "Opinion"

0:57

Lekundje termeti live në "Opinion"

RTV KLAN

προβολές 170

Tërmeti/ Edicioni i jashtëzakonshëm, 06 Dhjetor 2019, Pjesa 2

1:22:40

Termeti shemb 4 pallate ne Thumanë, momentet e pasgoditjeve

1:50

Tërmeti në Meksikë - Shikoni fuqinë e Zotit

2:38

Tërmeti në Meksikë - Shikoni fuqinë e Zotit

Ta Njohim Krijuesin

προβολές 261

THE 2NIGHT SHOW - Λάκης Λαζόπουλος

49:47

Tamta - Sex With Your Ex (Official Music Video)

2:14

Tamta - Sex With Your Ex (Official Music Video)

Tamta Official

προβολές 824 368

Kanye West - Closed On Sunday

2:36

Kanye West - Closed On Sunday

Kanye West

προβολές 10 432 565

Πραγματικό τέρας το Audi Q8

7:41

Πραγματικό τέρας το Audi Q8

Βασίλης Σαρημπαλίδης

προβολές 50 470

Marvel Studios' Black Widow - Official Teaser Trailer

2:09

Marvel Studios' Black Widow - Official Teaser Trailer

Marvel Entertainment

προβολές 32 329 304

Πάολα - Καταστροφή - Official Audio Release

3:12

Πάολα - Καταστροφή - Official Audio Release

PanikRecordsTube

προβολές 186 447